Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vékonybélgyulladás (gasztroent...

Vékonybélgyulladás (gasztroenteritisz) IBS?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

November tájékán elkezdett fájni a bal oldalam légzéskor.

Elemtem dokihoz, aki mellhártya, esetleg tüdőgyulladás gyanujával elküldött egy tüdő röntgenre, és felirt Fortedo-t. A röntgen felvétel negatív lett.

2-3 napra rá elmult a fájdalom, de eddigre 4 szem fordetolt már bevettem és 1x csak elkezdett fájni a gyomoszájam körül és 1ik nap ebéd közben elkezdtem émelyegni, hányingerem volt és rosszul lettem.

Mivel ez hétvégén volt, GO ügyelet.

A doki megvizsgált, és elmodnta, hogy szerinte gasztroenteritisz, de ha 1-2 napon belül továbbra is fáj, vagy a fájdalom a jobb oldalamra húzódik akkor valószínüleg vakbélgyulladás. Felirt valami antibiotikumot és másnapra már enyhült a fájdalom és 4-5 napon belül el is mult. Rá egy hónapra ismét visszatértek a panaszok, bizonytalan hasi fájdalom, émelygés, hasmenés stb. Visszamentem az ügyeletre (szintén hétvége volt) és megállapították ,hogy valószinleg valami virus fertőzés, diétázzak, szedjek buscopant stb.

Szintén 1 hónara rá (január eleje)megint a szokásos. puffadás bél"morgás?"mozgás finom szurkálás minden felől.

GO körzeti, aki megnyomkodott és azt mondta vékonybélgyulladás (nem vakbél, mert 2 hó alatt az már kicsinált volna) és felírt DICETELT és javasolta hogy ha ráparázok akkor kapjak be egy nyugtatót.

Szerintetek mi a tököm bajom van?


25/F



2014. jan. 31. 18:23
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!