Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Agydaganat? (Kérdésed túl...

Agydaganat? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Közel sem vagyok benne biztos, hogy az, sőt: szinte kizártnak tartom, de azért megkérdezlek Titeket, hogy szerintetek ez az-e. Szóval: szinte minden nap, mikor felkelek és ugyebár üres a gyomrom, akkor hányingerem van. Gyakran rángatózik a testem pontokban, (nem nagyon, csak kicsit. És olyan is van, hogy nem csak egy-egy pontban, hanem pl. önkéntelenül ráng a kezem, vagy a fejem oldalra fordul akaratomon kívül) egy ilyen "roham" pár percig tart, majd elmúlik. (De mindig csak egyet ráng a rángás, nem rángatózik. Vagyis csak nagyon ritkán, és akkor is csak 2-3x.) Ez van, amikor naponta csomószor jön rám, de van olyan is, mikor pár nap kimarad, vagy csak naponta 1-2x van. Látászavaraim néha vannak ugyan, de abszolút elhanyagolható és normális mértékben. Mozgáskoordinációs zavaraim viszont elég jelentős mértékben vannak, és régen nem voltak. Beszédzavaraim mindig is voltak, de most sokkal jelentősebb mértékben. A felfogóképességem kb. a nullára esett, miközben régebben soha nem volt ilyen problémám, ahogy az emlékezőképességem is brutális mértékben romlott. A személyiségem szinte teljesen megváltozott az utóbbi időben, és rendkívül aluszékony lettem. Sokszor szédülök, és gyakran jön rám az ájulásérzés, amikor a látásom egy része is kiesik, egyszer el is ájultam, de olyan fura volt, nem "rendes" ájulás, az egyensúlyérzékem is néha bekrapál. Izomgyengeségem is sokszor van, és egyre gyakrabban zsibbad a lábam. (bár ez nem tudom mennyire lényeges ennél.) Szorongásos betegségem van, tehát nem tudom, hogy nem-e ettől lehetnek a panaszok, vagy egy részük. Mindenesetre én kizártnak tartom, de ha már itt vagyok, szerintetek ez az lenne?
2014. febr. 1. 23:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Lehet szorongástól, de csak a tünetek alapján én nem tudnám kizárni a szervi eredetű problémákat sem, köztük az agydaganatot. Menj el a háziorvosodhoz, majd ő beutal egy neurológushoz.
2014. febr. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nekem panikbetegsegem van és elég sok tunetben megegyezünk. Hányinger reggelente normális felkeleskor. Szedulni szedulok de egyensulyvesztesem nincs. Voltam koponya natív MR és nem találtak semmit, radiológus nő mondta hogy sclerosis sincs mert az latszodna. Szerintem menj e mrre 3honap államilag, maszekba kB 1het 30ezerert. Sztem neked inkább SM-ed van az izomrangasok miatt.
2014. febr. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Bevallom, eléggé meglepett, én tényleg nem gondoltam, hogy bármi lehet. De azért biztonság kedvéért kérek beutalót. Köszönöm még egyszer :)
2014. febr. 1. 23:39
 4/20 anonim ***** válasza:
Van egy teszt ami segít eldonteni, h mennyire szedulsz stb. Csukdbe a szemed és a kisujjaddal erintsd meg az orrod hegyet.
2014. febr. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a másik választ is! Én is inkább pszichés eredetű problémáknak mondanám, mert pl. pánikrohamom is volt az elmúlt időszakban 3-4 alkalommal. Bocsánat, de eléggé tudatlan vagyok: mi az az SM?
2014. febr. 1. 23:42
 6/20 A kérdező kommentje:
Megcsináltam a tesztet, elég vicces volt :D Hááát, eléggé szédültem.
2014. febr. 1. 23:44
 7/20 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy eltalalod e az orrod hegyet a kisujjaddal. Vagy egyaltan sikerül e ha nem is elsőre. Ha sikerül... Komoly agybajod nincs.
2014. febr. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
sm= sclerosis multiplex
2014. febr. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Jaaa, akkor rosszul csináltam, mert már nyitott szemmel érintettem oda. Akkor újra csinálom :D


És a SM mit jelent? Mármint nem latinul. :D

2014. febr. 1. 23:50
 10/20 A kérdező kommentje:
Sikerült. Akkor ezek szerint nincs okom pánikra :DD
2014. febr. 1. 23:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!