Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Agydaganat? (Kérdésed túl...

Agydaganat? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Közel sem vagyok benne biztos, hogy az, sőt: szinte kizártnak tartom, de azért megkérdezlek Titeket, hogy szerintetek ez az-e. Szóval: szinte minden nap, mikor felkelek és ugyebár üres a gyomrom, akkor hányingerem van. Gyakran rángatózik a testem pontokban, (nem nagyon, csak kicsit. És olyan is van, hogy nem csak egy-egy pontban, hanem pl. önkéntelenül ráng a kezem, vagy a fejem oldalra fordul akaratomon kívül) egy ilyen "roham" pár percig tart, majd elmúlik. (De mindig csak egyet ráng a rángás, nem rángatózik. Vagyis csak nagyon ritkán, és akkor is csak 2-3x.) Ez van, amikor naponta csomószor jön rám, de van olyan is, mikor pár nap kimarad, vagy csak naponta 1-2x van. Látászavaraim néha vannak ugyan, de abszolút elhanyagolható és normális mértékben. Mozgáskoordinációs zavaraim viszont elég jelentős mértékben vannak, és régen nem voltak. Beszédzavaraim mindig is voltak, de most sokkal jelentősebb mértékben. A felfogóképességem kb. a nullára esett, miközben régebben soha nem volt ilyen problémám, ahogy az emlékezőképességem is brutális mértékben romlott. A személyiségem szinte teljesen megváltozott az utóbbi időben, és rendkívül aluszékony lettem. Sokszor szédülök, és gyakran jön rám az ájulásérzés, amikor a látásom egy része is kiesik, egyszer el is ájultam, de olyan fura volt, nem "rendes" ájulás, az egyensúlyérzékem is néha bekrapál. Izomgyengeségem is sokszor van, és egyre gyakrabban zsibbad a lábam. (bár ez nem tudom mennyire lényeges ennél.) Szorongásos betegségem van, tehát nem tudom, hogy nem-e ettől lehetnek a panaszok, vagy egy részük. Mindenesetre én kizártnak tartom, de ha már itt vagyok, szerintetek ez az lenne?
2014. febr. 1. 23:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
SM egy autoimmun betegség, gyógyíthatatlan. Izomrangasokkal, gorcsokkel járhat, vki tolokocsiba is kerül évekkel később. Fiatal felnőtt korban jelenhet meg.ll
2014. febr. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Kizártnak tartom, hogy nálam ez lenne, mert nem olyan vészes, meg valószínüleg a szorongással járó stressztől van. De azért köszönöm neked is, és másoknak is a válaszokat, pláne, hogy ilyen gyorsak voltatok! :)
2014. febr. 1. 23:59
 13/20 anonim ***** válasza:
Kezdetnek keress fel egy neurológust, aki majd elirányít a megfelelő vizsgálatokra illetve maga is elvégez néhányat. A tüneteid alapján nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy csak pszichés beteg vagy. Jobb az óvatosság.
2014. febr. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Neurológus eljegyzesre 2honap... Aztán nem sokat ér, akk már MR re kérj előjegyzést a radiografia a legbiztosabb.
2014. febr. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Elojegyzesre* xD
2014. febr. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Jó 8 :3
2014. febr. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor mindenképpen kérek időpontot. :) Egyébként az MR az SM-et is kimutatja?
2014. febr. 2. 10:14
 18/20 A kérdező kommentje:
Gyors kérdés: Ha ki szeretném szűrni a daganatot vagy bármit, ami ezeket okozza, melyiket válasszam ezek közül? Nagyon köszönöm ha válaszoltok!! :))) [link]
2014. febr. 3. 19:41
 19/20 anonim ***** válasza:
Agykoponya natív MR, de ha elmész a radiológiára akkor tudnak segíteni.
2014. febr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Neked is, és az összes válaszadónak! :)))
2014. febr. 3. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!