Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A 24h holter ekg-n mit jelente...

A 24h holter ekg-n mit jelentenek a következő adatok?

Figyelt kérdés

Ves:öszes185,iso163,cou8 sves:összes:36,iso:1,cou:4 stmax:depr1:- elev1:300qv depr2:- elev2:348qv hvr-t:sdnn:165ms sdann:152ms asdnn:68ms pnn50:15% rmssd:48ms hrv-f: pover:1948ms vlf:616ms lf:676ms hf:553ms


Tudom,h nem vagytok orvosok de akinek volt ilyen vizsgálata,vagy ért valaki hozzá.Arra lennék kiváncsi,hogy melyik adat milyen fajta ritmusszavar jelent/mutat. Annyit értettem az egészből amit le se írtam,hogy lasú meg gyors azokat tudtam értelmezni a többit nem! Meg,melyik mutatja az exta ütéseket? Meg stb??



#pulzus #szív #EKG #24holter
2014. febr. 2. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem neked kell kielemezni, meg nem is nekünk, hanem az orvosnak.

De egyébként a Ves jelenti a ventricularis extrasystolét, a sves pedig a supraventricularis extrasystolét ha jól sejtem.

2014. febr. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt még decemberbe csinálták a kardiologus nem mondott semmit részletesen,csak,h szedjem továbra is a bétablokkoltót,és hogy szignifikáns ritmusszavar sincs.A házi orvos sem mondott semmit,csak hogy nem lehetek olimpikon,mert lazább az eggyik billentyűm,olimpikon amugyse akartam lenni. :) Csak puszta kiváncsiság hajt,hogy mi mit jelent! De köszi a választ. :)
2014. febr. 2. 17:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is decemberben volt ilyen vizsgálatom, a belgyógyász vagy kardiológus aki feltette többet tudna mondani róla. Mennyi a max pulzusod?

Én is béts-blokkolót szedek...meg egyéb sok sok vitaminfélét.

2014. febr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szia,kardiologus elemezte ki elöttem mert,akkor csinálta a szív uh-t és eszébe jutott,h ja ki kéne értékelnie,kb 10 perc volt az egész,majd a kezembe nyomta a papirokat.Le se tojt mivel gondolom nem perkáltam.A házi orvos meg gondolom nem nagyon ért hozzá,csak a mitralis prolapsusra mondta,hogy nem sportolhatok verseny szerüen,nehéz súlyokat nem emelhetek meg ilyesmi. A max pulzus 157 a minimum 49 volt a gépen. De alapbol 80-90,és rengetegszer 110-130 is szokott lenni nyugalomba. Amikor pánikolok 160 is. Meg extráim is szoktak lenni! Mindezt szörnyű megélni. Neked milyen?
2014. febr. 4. 21:14
 5/6 A kérdező kommentje:
Amúgy milyen vitaminokat szedsz? Ha van kedved leírhatnád,hogy te hogyan éled meg ezeket! :-)
2014. febr. 4. 21:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Én majdnem 200as pulzussal kerültem oda a holter EKG-ra. És még éjszaka is azt mondta viszonylag magas (59 azt hiszem).


Én szedek elég sok mindent kaptam béta-blokkolót napi 2x1. Szedek magnéziumot, omega 3-at, meg mindenféle nyugtató gyógynövényt.

2014. febr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!