Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Orrcsepp okozhat nem múló...

Orrcsepp okozhat nem múló náthás tüneteket?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm nagyon szenved kb 1 éve nátha szerű tünetektől, tegnap volt allergológián, és ott mondták, ez nem allergia, leállíttatták vele az eddig használt orrcseppet, adtak neki egy másikat.

Mindig folyik az orra, bedugul neki, csak a száján kap levegőt, szinte folyamatosan fújnia kell.

Kezdődött ez azzal, hogy sokat ült a munkahelyén 15-16 fokban egész nap, ez akkortól tart nála.

2 allergológusnál is volt, használt allergia elleni gyógyszereket is, de nem múlt el az orr folyása.

Mi lehet ez nála?



2014. febr. 4. 07:47
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Igen, van ilyen. Rászokott az orrcseppre. Nekem is volt régen ilyen, két órát ha bírtam orrcsepp nélkül, utána teljesen bedugult, nagyon rossz volt. Kaptam helyette orrsprayt és úgy le tudtam szokni.
2014. febr. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A páromról van szó, már sír is miatta, és nagyon rossz nekem is, hogy nem jövünk rá, mitől van neki.

2014. febr. 4. 08:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen állandó náthám, én is orrcseppet használtam sokáig, azután áttértem a sós vízre, ebből csöppentettem az orromba, és rendbejött.
2014. febr. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak megerősíteni tudom, régebben én is többször jártam így. Ha használtam orrcseppet a náthám alatt, az orrfolyásos, orrdugulásos tünetek akár 2 hétig is elhúzódtak. Azóta inkább semmi ilyet nem használok, csak mentolos orrstiftet, és ha nagyon be van dugulva éjjel, akkor egy kis vietnámi balzsamot. Így 3-4 alatt elmúlnak ezek a tünetek.
2014. febr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves 1.! Teljesen mindegy,hogy orrcsepp vagy orrspray,a hatóanyag miatt van! 1 hétnél tovább nem lehet használni és csak az előírt adagban,mert hosszabb távon éppen ettől duzzad meg a nyálkahártya. Ahogy a második válaszoló is írta,csak sós vizes orrcseppet használjon, ez lehet a patikában vásárolt is,de otthon is el lehet készíteni (2dl vízbe 2 kávéskanál só-legjobb a tengeri) és ezzel csepegtessen. Egy idő után megszűnik a duzzanat. Ha az allergia miatt máskor is szüksége lesz orrcseppre,spray-ra,akkor nap közben a tengervizeset használja(azt lehet bármeddig)és amikor nagyon rossz a légzése,akkor néha kevés egyéb cseppet.
2014. febr. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Volt fül-orr-gégészeten is, ott mondtak ilyen duzzanatot, beledugtak valamit az orrába, szerencsére nincs orrpolip, orrsövényferdülés, vagy bármi, amit műteni kellene.

Szóval a sós-vizes orrcsepp, az jó lehet.

Tényleg jó lenne, ha csak az orrcsepptől lenne.

Nem jut eszembe a neve, de valamilyen ismert nevű orrcsepp.

2014. febr. 4. 11:39
 7/7 anonim válasza:
Én az orrcseppet sem az orrspray-t nem ajánlom. Régen én is nagyon sokat használtam ezeket, de hamar rájöttem, hogy többet ártanak mint amennyit használnak. Minél többet használtam annál többet dugult be az orrom. És ha sokat használod nagyon nagy a valószínűsége,hogy arcüreg gyulladást kaphatsz.
2014. febr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!