Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kiskoromban kétszer voltam...

Kiskoromban kétszer voltam bárányhimlős. Az orvos azt mondta, ez amiatt is lehet, hogy először nem jött ki rajtam rendesen a vírus, és így gyakorlatilag nem vagyok védett, bármikor elkaphatom. Igaz ez?

Figyelt kérdés

Nagyon meg vagyok ijedve, mert épp babát tervezünk. Ráadásul a páromnak van egy négyéves, óvodás kislánya, aki sokat van nálunk, így fokozottan veszélyeztetett vagyok.

Mit csináljak, oltassam be magam? (A gyereket nem engedi beoltatni az anyukája.)

Azt olvastam, és az orvos is megerősítette, hogy az oltás sem nyújt 100%-os védelmet.

Vagy ha sikerül teherbe esnem, akkor 9 hónapra zárjam el magam hermetikusan a külvilágtól? :D


Valakinek valami használható tanácsa van, volt már valaki hasonló helyzetben?



2014. febr. 4. 11:50
 1/1 anonim ***** válasza:
Létezik vérteszt,amivel ki lehet mutatni,hogy van-e a véredben varicella ellenanyag. VZV -teszt. Ha ez pozitív ,akkor nem kell sem oltás,sem félned a betegségtől.
2014. febr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!