Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az orvos megfázásra antibiotik...

Az orvos megfázásra antibiotikumot írt fel, de úgy érzem meg sem vizsgált rendesen. Ti beszednétek?

Figyelt kérdés
Tegnap óta fáj a torkom és tegnap lázam volt (38,5-39 körül), ma eddig csak hőemelkedésem. A torkom eléggé piros és fáj. Az orvos csak belenézett a torkomba és meghallgatta a tüdőmet, majd felírta az antibiotikumot. Tudom, hogy én vagyok akadékoskodó, és a magas láz bakteriális fertőzésre utalhat, de ettől még nem szedném be az antibiotikumot, ha nem muszáj.. Mikor megkérdeztem, hogy mi bajom van elég cinikusan csak annyit mondott, hogy "hát fáj a torka és láza van, nem?" majd végül kiszedtem belőle, hogy csak egy megfázásról van szó. Nem tudom, hogy beszedjem-e az antibiotikumot, mert nem tudok eléggé megbízni az orvos szaktudásában a viselkedése miatt..
2013. júl. 18. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Én beszedném (bár nem szeretek gyógyszert szedni). Ugyan nehéz elhinni, de nyáron nagyon könnyű tüdőgyulladást kapni a légkondicionált helyiségek miatt.

(engem csak ez ijeszt meg, mert a nagybátyám egy sima tüdőgyulladásba halt bele)

2013. júl. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs tüdőgyulladásom, a tüdőm tiszta.
2013. júl. 18. 11:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Torokfertőtlenítő (Septofort)+ lázcsillapító + sok folyadék bőven elég. Ha 3-4 napon belül nem múlik, akkor kezdd el szedni az antibiotikumot. -Egy gyógyszerész-
2013. júl. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos torokfertőtlenítőt nem szedhetek, mert érzékeny vagyok rájuk, van, amitől csak nagyon fáj, ég a szám, de olyan is van, amitől allergiás bőrgyulladásom lesz. :( Glycosept vizes oldatával öblögetek jobb híján. Én is arra gondoltam, hogy ha nem múlnak a tünetek, akkor elkezdem szedni az antibiotikumot, de szerencsére ma még mindig nem volt lázam, csak hőemelkedés.
2013. júl. 18. 12:11
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: ebben az esetben akkor a sok folyadék fog segíteni, ill. ha gyógynövényes teákat iszol (kamilla, menta). Gyógyszerészként nem vagyok híve egyáltalán az antibiotikumoknak, ugyanis a túlfogyasztás miatt van annyi rezisztens törzs (MRSA, húsevő baktérium...stb.) Ha meg lehet oldani gyszer nélkül, akkor fölösleges beszedni.
2013. júl. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerinted mégis mi alapján kellene az orvosnak antibiotikumot felírnia? Őszintén kíváncsi vagyok, hogy mégis milyen vizsgálatokat vársz...

Az orvos megvizsgált. Megnézte a torkod, meghallgatta a tüdődet. Mi kellett volna még?

2013. júl. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kitapogathatta volna a nyirokcsomóimat, kérdezgethetett volna egyéb releváns tünetekről (pl köhögés, gyomorfájás, hányinger), és válaszolhatott volna normálisan a kérdéseimre. Ha torokgyulladást diagnosztizált volna bevenném az antibiotikumot, de megfázásra? Egy vírusos megbetegedésre miért vegyem be?
2013. júl. 18. 14:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, jobban értesz hozzá, minek mentél orvoshoz?

Egyébként vírusos fertőzésben a felülfertőződés megakadályozására szoktak AB-t felírni. De ha nem akarod, akkor ne szedd be, ennyi. Nem tart senki pisztolyt a fejedhez.

Csak ha szarabbul leszel, és visszamész a dokihoz, akkor említsd meg neki, hogy egyébként nem szedted be, mert különben eléggé félreviheti az orvost.

2013. júl. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem érzem úgy, hogy jobban értek hozzá, de nem is az volt a kérdés. Ha a napi felgyülemlett frusztrációidat akarod levezetni, akkor inkább járj sportolni és ne idegeneket inzultálj az interneten..


Egyébként elmentem egy másik orvoshoz, aki szerint torokgyulladásom van, el is kezdtem szedni az antibiotikumot. A különbség annyi volt, hogy nem ő volt felháborodva, amikor meg mertem kérdezni, hogy miért szedjem, hanem magától mondta, hogy mi bajom van és mit miért kell beszednem..

2013. júl. 18. 21:56
 10/10 Cila-Bila ***** válasza:
A professzorom azt mondta, antibiotikumot felnőtt csak akkor szedjen, ha 39C fokot a láza meghaladta, a 39C alatti lázzal gyorsabban gyógyulnak a vírusos fertőzések, mert a láz jobban írja, mint az antibiotikus kezelés a mai a.b.rezisztens baktériumokat és főleg vírusokat.A vírusok hőérzékenyek, de az antibiotikumokat már annyira megszokták, hogy azzal táplálkoznak.Én torokgyulladás esetén napi 2-3x erős sós vizes gargarizálással 2-3 nap alatt mindig helyrejövök. Ugyanazt a sós vizet felszívom az orromba, egy kicsit rossz, de használ és nincs káros hatása.
2018. márc. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!