Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől hullhat a hajam? (bővebb...

Mitől hullhat a hajam? (bővebben kifejtve)

Figyelt kérdés
Lassan két éve szenvedek hajhullástól. A fül-orr gégészeten nem találtak semmit, lyukas fogam nincs, a vérvétel pedig csak vérszegénységet,felfázást, illetve nitritet, valamint néhány kálcium-oxalát kristályt mutatott. Voltam bőrgyógyásznál, illetve haj diagnosztikusnál, akik szerint a hajszálaim elvékonyodnak, és szépen kihullanak. Olyannyira szépen, hogy a hajtömegem felét elvesztettem, a fodrász csak szörnyülködött. Külső fejbőrproblémám nincs és a pajzsmirigyem is rendben van. Merre menjek tovább? Borzalmasan kétségbe vagyok esve. 23L

2014. febr. 10. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Vérszegénység pl. jó ok rá, vashiányod nincs? Szedsz vasat?

Amúgy a leírt vizsgálatok alapján, én egy hormonvizsgálatra mennék következőnek, tehát nőgyógyászhoz. Mellesleg: szedsz vagy szedtél-e valaha fogamzásgátlót?

2014. febr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A vérszegény okozhatja, nekem nagyon csúnya lett a hajam és szinte nem is nőtt majd elkezdtem szedni a vasat és minden helyrejött! De okozhatja az is ha pl fogyókúrázol!
2014. febr. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
" néhány kálcium-oxalát kristályt mutatott" Ez vesegondoktól lehet. Nem ártana kivizsgálni teljesen jól működik e a veséd. Sok folyadék ivása fontos. A kinai orvoslás a hajat a vesével hozza összefüggésbe. A vérszegénység, vashiány maga is elég a hajhulláshoz. Kezd el kezeltetni, mert nagyon sok időbe telik az elvesztett hajszálakat újranöveszteni.
2014. febr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen, a vashiány lesz az egyik nyilvánvaló tünet. Nagyjából 2 hete szedem nagy dózisban, de már valamivel mérséklődött a hajhullás, ha nem is túlságosan látványosan. Holnap meglátogatom a bőrgyógyászt, pénteken laktóz vizsgálatra megyek, valamint hasi ultrahangra a jövő héten. Az ezek sem jönnek be, akkor pedig vissza a nőgyógyászhoz.
2014. febr. 12. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!