Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Okozhatja ezt vastag/végbél rák?

Okozhatja ezt vastag/végbél rák?

Figyelt kérdés

Egy ideje, kb. 1 hónapja, van egy kis problémám a székletürítéssel. Leginkább az, hogy mindig viszonylag keveset tudok csak üríteni, és utána pár perc múlva megint úgy érzem, hogy WC-re kell mennem. Hasmenésem nincs, és nem is tűnik véresnek, de azon kezdtem gondolkodni, hogy lehet e rák miatt?

Mondjuk az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy az elmúlt 1 évben nagyon egészségtelenül és rendszertelenül étkeztem, és nem is nagyon sportoltam. F/20


2014. febr. 10. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Okozhatja de neked nem az van. Egyrészt ez idosebbeknel alakul ki, 20eveseknek akk szokott lenni ha az irritabilis belszindroma nincs kezelve, másrészt a vadtagbel, vegbelrak évek alatt alakul ki...előszöris csak ártatlan polipok képződnek azokból lesz daganat. Ha ennyire félsz tőle akkor menj el vastagbeltukrozesre, utána 5evig nem kell aggódnod mert annyi idő a polip megjelenése. Az orvos nekem azt mondta, hogy 40felett 10evente ajánlott a tükrözés, 50felet 5evente. De te minek aggódsz? Inkább szorulasod van, vagy gyengébb belmozgas. Én a te helyedben előbb félnek belcsavarodastol mint Ráktól.
2014. febr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És mi lehetne a megoldás erre? Egyébként köszi a választ :)
2014. febr. 10. 19:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérnek egy vérvétel, hogy rendben van e minden. Nekem simán írt fel a háziorvos verkepre CEA tumormarkert ami vastagbél és vegbelrakot mutathatja ki, pedig nem is kértem hogy csinálják meg. Második: egészséges táplálkozás, mályva tea ami egy kicsiz meghajt vagy ami nekem hatott az a normaflore... Utána 20percel tudtam normálisan wcni normális mennyiségűt és allagut. Ha ez sem segít akkor egy vastgabeltukrozes....
2014. febr. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mozogni kéne, hogy a beleidben segítsd a táplálék haladását. Zöldségeket, gyümölcsöket kell enni, rostot kell bevinni, egy narancs vagy alma, paprika, paradicsom, bármi elég a normális bélműködéshez.
2014. febr. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!