Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hüvely és a végbél környékén...

A hüvely és a végbél környékén érzett viszketés, és kellemetlen érzést mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Nőgyógyásznál voltam már, kaptam is gyógyszert hüvelygyulladásra, de úgy tűnik nem múlt el.

Viszont most elkezdtem gyanakodni arra, hogy kutyakozmetikusként összeszedhettem valamit.

(parazita, alamilyen bélféreg?)


2010. jún. 28. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Vissza kell menni az orvoshoz, ha nem múlt el. Ha fehér, túrós folyásod van, akkor gomba lesz.

De bármilyen fertőzést az orvos tud csak megállapítani. Ha nem használt a gyogyi, akkor ír más fajtát.

2010. jún. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak tippelek, de a végbél környéki erős viszketést okozhatja az Enterobius vermicularis (ejtsd: cérnagiliszta) is. Néha kis piszkok bemásznak "hátulról" "előre" is.

Ilyenkor a viszketés főleg éjjel erős, más tünetekkel nem jár.


De lehet gomba, HSV-2 vagy még sok más dolog is...

2010. jún. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a végbéltáji viszketés jele lehet az aranyérnek is amugy..
2010. jún. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Canndida gomba is okozhat ilyen tüneteket
2010. jún. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm neketek! Folyásom már nincs, talán nem is volt...csak épp több egy nagyon picit mint szokott. Viszont a giliszta-parazita egyre gyanúsabb. Tiszta rosszúl vagyok a gondolatra is!
2010. júl. 3. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!