Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt olyan, aki ennyire...

Van itt olyan, aki ennyire pattanásos? Mit javasolnátok?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy tönkreteszi az életemet.. Nincs tőle önbizalmam. Már vizsgálatokon is voltam, kezeltem ezerféleképpen, de nincs javulás. Utálok tükörbe nézni és ha még férfi lennék, nem lenne annyira gáz, de egy nőként azt is hihetik, hogy biztos igénytelen vagyok, meg így nem kezdeményeznek, hiszen sokkal szebbek vannak nálam. Van olyan, akiinek valamilyen kezelés, diéta hatására eltűntek? 12 éve nyomorítja meg a mindennapjaimat ez a probléma.

2014. febr. 17. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha már voltál vizsgálatokon és ezerféleképp is kezelted, akkor tudod, hogy ilyen problémákra még nem tud az orvoslás megfelelő és biztos gyógymódot. Annyi biztos, hogy alapvetően bőrtípus kérdése, az u.n. szeborreás, azaz jól működő, tág pórusú faggyúmirigyekkel megáldott bőr hajlamos ilyenre, de a különböző nemi hormonok egyensúlya, bizonyos anyagcsere jellegzetességek is közrejátszanak. Az alkohol tartalmú arclemosók hatásosak lehetnek a gyulladást okozó, a normál bőrön élő baktériumok túlzott elszaporodása ellen, de a tág faggyúmirigyekben élő szőrtüsző atkák ellen is, amelyek bizonyos vélemények szerint szintén okozhatnak pattanásokat a baktériumok hurcolásával. A mértékletes UV kezelés hasonlóképpen. Annyi azért biztos, hogy idősebb korra mérséklődnek a tünetek.
2014. febr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos van, aki hajlamosabb erre, de ha odafigyelsz az étkezésedre, mérsékelheted a panaszokat. Pl. kevesebb zsíros étel fogyasztásával. Egyes orvosok kombinált fogamzásgátló tablettát is fel szoktak írni, amennyiben hormonprobléma okozza a bőrproblémát, ez szépen el szokta tüntetni a pattanásokat. Arra következtettem, hogy már túl vagy a serdülőkoron, szóval ez mindenképpen abnormálisnak számít, ne állj meg addig a vizsgálatokkal, amíg nem sikerül valami megoldást találni!
2014. febr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Több olyan fiatallal vagyok kapcsolatban akinek hasonló problémájuk volt. Mindig belülről és kívülről is ápolni kell a szervezetet. Természetes készítményeket használtak amik méregtelenítenek, harmonizálják a szervezet működését. Ha megadod az e-mail címed privátban szívesen leírom, hogy miket érdemes használni.
2014. febr. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!