Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gerinc röntgen eredmény rossz?

Gerinc röntgen eredmény rossz?

Figyelt kérdés

"A háti kyphosis fokozott. A porcrések diffusan mérs. beszűkültek, a zárólemezek meszesek, peremüknél apró osteophyták vannak. A lumbalis lordosis megtartott. A porcrések nem szűkebbek. L-csigolyák épek."


Ez(ek) miatt fájhat a hátam? Lassan már elviselhetetlen derék, illetve hátfájásom van. Megoldás? Köszi.



2014. febr. 25. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen,ezek okozhatják. Van egy gerincferdülésed + a meszesedés és a beszűkülés nyomják a gerincből kilépő idegeket. Erre gyógytorna,fizioterápia kéne a gyógyszeres kezelés mellett.
2014. febr. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, gyógyszert már kaptam.

[link]

2014. febr. 25. 10:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha jól látom, akkor ez a gyógyszer csak elfedi a tüneteket, tehát azon kívül, hogy nem fáj annyira, attól még az nincs lerendezve.

Az orvosoddal kellett volna átbeszélnetek a dolgokat és együtt átnézni a leleteket, eredményeket és akkor ő elmagyarázta volna neked, hogy mi is a bajod és el kellett volna mondja hová fordulj ezután és mit kell tenned.

Nem értem miért nem tőle kérdezted meg. Természetesen lehet emiatt a hát- és derékfájdalom. A megoldás, vagyis szinten tartás és az élet élhetőbbé tétele már nem olyan egyszerű, terápia, esetleg a jelenlegi szokásokon való változtatások stb. Nem lehet annyival elintézni, hogy bekapsz egy tablettát, pláne nem egy fájdalomcsillapítót.

2014. febr. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ma 12:50


Teljesen igazad van! De valljuk be őszintén, a háziorvosok zöme,(tisztelet a kivételnek)csak arra képes, hogy felírja a gyógyszert. Ha már elküldik az embert valamilyen vizsgálatra, annak is lehet örülni. Az én dokim is hasonló, nem túl bőbeszédű. Annyit mondott, hogy ez az első lépés. Többre megyek, ha privátan keresek fel valakit. Köszi a választ.

2014. febr. 25. 14:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezzel keress fel egy reumatológust. Addig viszont kénytelen vagy szedni a gyógyszert a fájdalmaid miatt.
2014. febr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, csak általában olyan emberekbe futok itt bele, akik vissza sem mentek az orvoshoz, vagy amitől idegbajt lehet kapni, hogy ők elfelejtették megkérdezni az orvosnál, akkor nem jutott eszükbe. De semmi, mert mindent itt kérdeznek, ami nem is egy orvosi oldal, tehát a közértben is megkérdezhetnék. Na mindegy. :)

Az orvosokat sem kell bemutatni, az én háziorvosom a gyógyszert is csak akkor írja fel, ha konkrétan kérem... Sajnos sok orvos nem magyaráz a betegnek, vagy csak félvállról odavet valamit, amivel nem sokra megy.

Így valóban többre mész magánnal, mert akkor legalább a pénzedért jobban odafigyelnek rád. Vagy ilyen orvos mellett határozottan kérdezni, kérni kell, hogy mondja el a dolgokat bővebben. Mert az sem megoldás, hogy életed végéig szeded a fájdalomcsillapítót, hiszen a gyógyszerek is ártalmasak lehetnek, főként hosszútávon. Ráadásul ha - ahogy írtad - most is érzel fájdalmat, akkor (bár nem tudom, mennyi ideje szeded) lehet felesleges is szedned azt a gyógyszert, hiszen ha a feladatát nem teljesíteni nálad...

Esetleg ha még nem tudod konkrétan, hogy most személy szerint kihez fogsz menni, akkor kérdezz meg valakit itt az orvostudakozo.hu-n. Ma már ajánlottam ezt az oldalt másnak, de tényleg nagyon hasznos, itt ingyen lehet kérdezni, orvosoktól. Csak majd írd oda, hogy a háziorvosod nem a bőbeszédű fajta, különben azt kapod tőlük is, amit tőlem, hogy őt kérdezd. :) Jobbulást, remélem sikerül rendezni a helyzetet!

2014. febr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!