Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent ez a röntgeneredmén...

Mit jelent ez a röntgeneredmény: C gerincen a fis. Lordosis részben elsimult. A lumbalis gerincen mérsékelt sinistrotorsios hajlat van. A fis. Lordosis csökkent?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:

C gerincen (a gerinc nyaki szakaszán) a fis. lordosis (a természetes nyaki görbület) részben elsimult/kiegyenesedett. A lumbalis (deréktájt) gerincen mérsékelt sinistrotorsios (balra kitérő) hajlat van. A fis. lordosis (a természetes görbület) csökkent.


Magyarul a gerinced egyenesebb, mint kellene. Nem elég kifejezett a kettős S alakja.

2011. nov. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Közben eljutottam a reumatológushoz, ő annyit mondott mennyek gyógytornázni mert az a bajom hogy gyenge a hátizmom..Remélem javulni fog, mert sokszor rettenetesen fáj..Csak azt nem tudom hogy lett gyenge a hátam az elmult 2 évben..
2011. nov. 11. 09:17
 3/3 A kérdező kommentje:

ja, 23 éves vagyok, és a panaszom a derékfájás, zsibbadás. érzéktelenség volt.

Minden hova biciklivel vagy gyalog járok, a munkám is ilyen. ezért nem értem hogy mért kell 23 évesen ilyen panaszokkal orvoshoz fordulnom..

2011. nov. 11. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!