Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Végbélrepedése, akinek volt,...

Végbélrepedése, akinek volt, milyen krém bizonyult hatékonynak? És mennyi idő alatt gyógyult meg?

Figyelt kérdés
Olvastam már Árnika krémről meg valami Aktív balzsamról. Egyelőre gyógyszeres krémet használok, de már előre félek, hogy nem lesz elég, hogy a használat után még nem jön rendbe a seb, de gyógyszert meg nem lehet használni a végtelenségig. A műtétet meg nagyon nem akarom. A szülésem óta nem akar meggyógyulni, eddig már tartottam egy krémkúrát (Rectogestic), az persze segített is, de egy héttel a befejezés után kiújult. Most egy kevésbé erős krémet használok, segít, de érzem, hogy azért nem tökéletes. Még kb. egy hónapig használhatom.

2014. febr. 26. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én sima neogranormont használtam, bedörzsöléssel. A bedörzsölés rész is fontos benne, mert ezeknek a sebeknek a vérellátása nagyon rossz, a masszírozása segít kicsit...


De, már bocs, hogy ilyen unortodox tippet adok, kéretik nem lepontozni érte, csak segíteni szeretnék: én lány vagyok, és egy kemény végbélrepedéses időszakom múlt el spontán úgy, hogy anális tágítókkal játszottunk a párommal. Először egy legkisebbel, aztán egy kicsit nagyobbal, aztán még nagyobbal stb (azonos napon, mindegyik kb 20-25 perc, és természetesen síkosítással együtt). Utána könnyen jött hetekig, aminek jönnie kellett, mivel az a kóros izomfeszülés, ami a végbélrepedést súlyosbítja, a tágítás miatt elmúlt. Ez alatt a pár hét alatt pedig volt idő meggyógyulnia a sebemnek. Ezután az epizód után hosszú ideig semmi gondom nem volt. És ha valaki emiatt aggódna: tartogatási problémáim nem voltak egyáltalán. És egyszeri alkalomról beszélünk, nem rendszerességről.

2014. febr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem neugranormon + doxiproct OM kenőcs vált be. Szinte teljesen elmúlt a dolog. Jelenleg tünetmentes vagyok (lekopogom)
2014. febr. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, és természetesen senkit nem pontozok le, csak mert segíteni akar! :)
2014. febr. 26. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!