Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Jártas valaki a bárányhimlőben?

Jártas valaki a bárányhimlőben?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok, és sikerült elkapnom a bárányhimlőt. Az orvos azt mondta, hogy legyek melegben, a lázamat lent kéne tartani. A következő a probléma: ágyban fekszem (melegben), de a testhőmérsékletem csak nő. Ha kitakarózom a lázam azonnal lemegy, de nem vagyok melegben. A lázcsillapító nem használ, iszom, eszem eleget.

2014. márc. 1. 18:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mennyi a lázad? 37,5 felett kapj be egy lázcsillapítót,amúgy a meleget fűtéssel is elérheted,nem feltétlenül kell egész nap takaró alatt lenned
2014. márc. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ja bocsi,most olvasom,hogy a lázcsillapító nem hat,esetleg sima ibuprofén tartalmú van otthon? nekem ez hat a legjobban
2014. márc. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

egyenletes melegben kell maradni, tehát nem feltétlenül takaró alatt, ha van fűtés, akkor nyugodtan takarózz ki

a doki arra célzott, hogy a szabadba ne menj most ki, ezt jelenti a maradj melegben

2014. márc. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
37-37,5 napközben estefele (18 órától) felmegy 38-39-re
2014. márc. 1. 18:38
 5/11 A kérdező kommentje:
az is baj, hogy ha kitakarózva vagyok és a szobát fűtjük ezerrel akkor is felmegy a lázam. A sok ital lejjebb viszi a lázat, és kell most a diéta?
2014. márc. 1. 18:40
 6/11 anonim ***** válasza:

olyan ételeket egyél, ami nem terheli meg a szervezeted, tehát most ne szalonna legyen a tányérodon, mert ilyenkor jobban tud a gyógyulásra koncentrálni a tested

a sok folyadék lejjebb viszi a lázat, igen

2014. márc. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
keksz, nápolyi, nasi jöhet?
2014. márc. 1. 18:44
 8/11 anonim ***** válasza:
keksz, nápolyi mehet. Csokit kerüld mert az megterhelő étel+ lehet most a csokitól is kifogsz pattogzódni. Vegyetek gyömbért a teába... az sokat javít a közérzeteden.
2014. márc. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon sokat segítettetek. Egy utolsó kérdés: mit csináljak ha szédülök, nem úgy ahogy hosszanti pörgés után hanem csak szédülős érzésem van...
2014. márc. 1. 19:15
 10/11 anonim ***** válasza:
Feküdj le, és polcold fel a lábad, ha tudod. Ha van vérnyomásmérőtök, akkor mérd meg a vérnyomásod. Jobbulást!
2014. márc. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!