Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas a TSH szintem alul...

Magas a TSH szintem alul működik a pajzsmirigyem, most lesz UH vizsgálat, nagyon félek, lehet rákos vagyok? Mióta apukám meghalt folyton ettől a betegségtől rettegek Valakinek volt, vagy van ilyen betegsége?

Figyelt kérdés

2014. márc. 4. 10:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A többi periféria érték normális csak a TSH magas 5,57 Mi ez?
2014. márc. 4. 10:59
 2/11 anonim ***** válasza:

A pajzsmirigy alulműködés nem rák.

Kapsz rá gyógyszert, ami pár hónap alatt leviszi

2014. márc. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nem leszel ettől rákos, gyógyszerrel simán korrigálható az alulműködés, meg a túlműködés is.

Nekem túlműködés volt, idegi alapon jött elő. Szedtem a gyógyszert, mikor véget ért a nagyon stresszes időszak az életemben, helyreállt. Úgy tudom az alulműködésnél nem áll vissza spontán a normál kerékvágásba. Van pár ismerősöm akinek alul működik, de nem rákosak.

2014. márc. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A lányomnak sokkal magasabb volt a TSH-ja.Ne félj nem leszel rákos.Ő kinőtte ezt a betegséget.Még gyógyszert sem kellett kapnia. Több jódos vizet kell innod.Azért mert magas a tsh-d még nem azt jelenti,hogy nagy a pajzsmirigyed.
2014. márc. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek,most megnyugodtam,csak bőgök,mint egy kisgyerek,sokat olvastam utána,de most egy kicsit jobban érzem magam,nagyon szépen köszönöm...
2014. márc. 4. 11:05
 6/11 anonim ***** válasza:
rengeteg embernek van ez és ez nem rák, de tény hoyg okoz gondot, pl elhizás, teherbeesésio probléma, vetélés.
2014. márc. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
11:04 vagyok.Ne sírj ..tényleg nem lesz baj..Vannak ételek,mi jótékony hatással van a pajzsmirigyre.Ami visszaállítja normális értékre.nézz utána.Mert végűl is az se mindegy,mit eszik ilyenkor az ember.
2014. márc. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bizony, nekem brutális magas volt az értékem, de ez nem rák, és nem lehet bele meghalni, csak tüneteket okoz, ha nem állítják helyre az értékeket hormonpótlással. Próbálj napi 50-100 mcg szerves kötésű szelént szedni, az segít a pajzsmirigy rendes funkcióját elérni (pl. Seleorg, nálunk a Rossmannban is kapható).
2014. márc. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Magas TSH-val hogy lenne pajzsmirigy alulműködésed? Akkor épphogy túlműködik. És nyugi, elég kicsi az esèly arra, hogy rákos lennél. :)
2014. márc. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előző hozzászóló! Miért szólsz hozzá olyanhoz, amihez kicsit sem értesz??? Jól írta a kérdező: a TSH-t az agyalapi mirigy termeli, ami segít a pajzsmirigy megfelelő működésében. Ha a pajzsmirigyet nem igazán működik, tehát alulműködik, akkor az agyalapi mirigyed több TSH hormont termel, ezáltal akarja nagyobb működésre bírni a pajzsmirigyet. Tehát a TSH szint magas. Túlműködésnél, pedig 0,4 alatti a TSH. És ez nem halálos, hidd el! Nekem is van fél év alatt szuperül beállították, és ennyi...minden reggel éhgyomorra, reggeli előtt fél-1 órával egy szem tabi, és annyi. Ezt életem végéig szedni kell, no de ez legyen a legnagyobb bajom...:) Soha rosszabbat!
2014. márc. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!