Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért őszülök 21 évesen?

Miért őszülök 21 évesen?

Figyelt kérdés
Nem is 21 évesen, hanem már 18 évesen is voltak ősz hajszálaim, és hát mit ne mondjak, eléggé idegesítő. Édesanyám is korán kezdett őszülni, de ő is csak úgy, hogy egy két helyen van és ennyi. Most is csak 1-2 helyen ősz. Miért lehet ez? Hormon baj? Esetleg pajzsmirigy? Édesanyámnak nincs már meg, kivették, örökölhetem tőle ezt? Neten olvastam, hogy pajzsmirigy elégtelenségtől is lehet ősz a haja az embernek.
2014. márc. 5. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi betegségem nincs, édesanyám 70 évesen alig-alig őszül, nekem meg már húszéves korom óta kell tubusból pótolnom az eredeti hajszinemet, olyan erősen őszülök. Evvan.
2014. márc. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a genetika az oka. Én is 21 éves vagyok és nekem is van 1-2 ősz hajam. Apukám már 65 éves, neki alig van 1-2 szál, anyám viszont telesen ősz lenne, ha nem festetné. Ha zavar színeztesd be a hajadat, ha pedig a színező már nem fed, akkor festesd.
2014. márc. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
ez genetika semmi bajod valószinüleg. Férjem is ilyen tipus viszont nem kopaszodik. most 33 és elég sok ösz hajszála van föleg a fejetetjén egy sávban. Kb 20 évesen kezdett öszülni. Aposom is tök ösz de sok haja a férjem is igy lesz. ez a kisebb gond a kopaszodás nagyobb gond szerintem...
2014. márc. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szinte minden héten levágom a hajam oldalt 3 mm-re, szóval nem igazán szeretném festeni/festeni. Ha nincs rá megoldás, hogy eltűnjenek az őszhajszálak akkor így jártam sajnos :)

Egyébként férfi vagyok, ezért se szeretném nagyon festegetni a hajam.

2014. márc. 5. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!