Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 28 évesen erősen őszülök. Mit...

28 évesen erősen őszülök. Mit tegyek a hajammal, festés vagy színezés?

Figyelt kérdés

Barna-középbarna vállig érő hajam van, lassan olyan ősz, mintha melír lenne benne. :( Ma vettem hajfestéket, palette n3 középbarna, de nővérem szerint ettől fekete leszek, nem biztos, hogy jó.

Ő kakaóbarnát ajánlott... én viszont már színezésen gondolkozom.


Egyszer régen (10 éve) volt festve a hajam, de akkor rövid volt, hamar lenövesztettem, ha nem tetszett, azóta nem volt festve és nem is akartam, de azt mondják nem szép így őszesen. :(


Ha most befestem, sosem szabadulok tőle? Milyen időközönként kell majd festeni? Mi legyen színező vagy festék? Melyik jobb?


2012. szept. 25. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
A festék jobb, erősebb az ősztakarása. Nem leszel ettől a színtől fekete, esetleg néhány hajmosásig (bár ez középbarna, a sötétbarna tűnik feketének először feketének), utána kibarnulsz :D A lenövéstől függően kell festeni, általában 3-4-5-6 hét.
2012. szept. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, akkor marad a festés.

Szegény nővérem fekete lett, és 15 ezerért szívta le fodrász, mert nem tudott megszabadulni ettől a színtől. Csak ezért félek tőle..

2012. szept. 25. 10:23
 3/10 anonim ***** válasza:
A hajfestékek általában sötétebbek mint a dobozon a kép. Anyukámnak festem a nagyon világos szőkétől lesz szőkésbarna, ami meg szőkésbarnának tűnik az jó középbarna. Mi ezt tapasztaltuk. Ha bizonytalan vagy akkor szerintem bízd magad fodrászra első körben.
2012. szept. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem kell félni a festéstől! Én azt ajánlom, hogy professzionális festéket használj, mert azok jobb minőségűek, egy tubus hosszú hajra is kétszerre elég (az a szabály, hogy centinként 1ml-t kell használni (tehát leméred a hajad, hátközépig érő az kb 30 cm, vállig 10-15cm), plusz oxidálót. Ugyanúgy kell összekeverni, használni, mint a boltit és összességében nem drágább.

Ha sötétebb lesz, kifakul magától 2 hét alatt, legközelebb pedig max egy árnyalattal világosabbat veszel...

Egyébként meg ha nagyon elrontanád: dm-ben lehet kapni hajfesték eltávolítót, talán color B4 a neve, kb 4000ft és nincs benne hidrogén meg ammónia, mint a szőkítőben, amit a fodrász használ. Szóval 15ezerért leszivatni a hajat egy baromság igazából...


Egyébként ha befested a hajad miért akarnál szabadulni tőle? Talán ősz hajat szeretnél?

Az, hogy milyen gyakran kell festeni függ attól, hogy milyen gyorsan nő a hajad, mennyire látszik a lenövés. Általában egy hónap alatt kb egy-másfél centit nő, elég 5-6 hetente feteni, és akkor még nem feltűnő a lenövés, kb csak te látod. Általában 4 hétnél gyakrabban semmiképpen nem kell...


A festék abban különbözik a szinezőtől, hogy nagyobbak a színmolekulák, így ha egyszer bekerültek a hajadba, ott is maradnak, csak kevés tud kiesni, ezért tartósabb a szín, nem fakul a vége annyit, ezért elég a tövét festeni, így hosszabb távon nem károsodik a haj, hiszen jó esetben minden részét csak egyszer éri festék (utánfestésnél amikor lejárt a hatóidő, felvizezve a tövén lévő festéket megmosod vele a hajad és rajtahagyod 10 percig, így ha fakult is ez elég, hogy visszanyerje a színét). Színezőnél kisebbek a molekulák ezért kb 6-8 hét alatt elég sokat fakul, ősz hajszálakat nem igazán képes befedni, vagy az nagyon hamar kifakul, és utánfestésnél kb újra kell az egészet festeni, mert sokszor alig marad színe. Persze ez minden egyes alkalommal új tortúra, hidrogénperoxidos "kezelés" a hajnak.


Egyébként festés után savas kémhatású sampont, balzsamot kell használni, az lezárja a kutikulát és még tartósabb lesz a szín, fényesebb a haj.


Még mindig félsz tőle, vagy rájöttél, hogy nincs mitől? ;)


28/N

2012. szept. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Most már nem félek, nincs visszaút, befestettük. :) Végülis sötétszőkét vettem, és festéket, nem színezőt. Egy órán belül kiderül, hogy milyen a végeredmény.


Savas sampon... nemtom van-e olyanom. :) Huh izgulok nagyon... tudom-tudom nem kell, rengetegen csinálják, de én nem is nagyon szerettem volna, de muszáj volt. Tényleg nagyon őszültem sajnos.


Ezután beszerzek mindenféle kencét festett hajra.

2012. szept. 25. 12:14
 6/10 anonim ***** válasza:
csak egy jó samponra van szükséged (festett hajra) és egy hajbalzsamra. Sok kencére nem :D
2012. szept. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Na milyen lett?
2012. szept. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szerintem pont jó lett. :) Nem nagyon tér el az eredeti hajszínemtől, szinte pont ugyanolyan, csak eltűntek az ősz tincsek. :) Megkönnyebbültem. :)


(Balzsam van, sampon pedig.... korpásodás elleni, mert azzal is küzdök.)

2012. szept. 25. 13:43
 9/10 A kérdező kommentje:
Jah... már csak azt nem tudom, frissen festett hajat lehet-e vasalni??!
2012. szept. 25. 13:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet :)
2012. szept. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!