Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Két vérnyomáscsökkentő sem...

Két vérnyomáscsökkentő sem csökkenti a vérnyomást rendesen. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Egy idős(73 éves) ismerősöm kétféle vérnyomáscsökkentőt is szed, mellé pajzsmirigy gyógyszert még, de van, hogy 170, 180 a vérnyomása napközben.

Sokat kellett válogatni a vérnyomáscsökkentők között, mert volt, amelyikre allergiás volt(angioödéma)

A belgyógyászaton azt mondták rá, reménytelen eset...

Mi lehet a probléma?

Köszönöm.



2014. márc. 6. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy másodlagos hipertóniában szenved, ami azt jelenti, hogy más betegség járulékos következménye a magas vérnyomás. A modern gyógyászat és az orvostudomány egy bizonyos ponton túl szart se ér, legyünk őszinték! A vérnyomás különösen egy olyan terület, ahol igencsak felületesen bánnak a beteggel. Magas a vérnyomásod? szedj rá gyógyszert! Egy esetről sem hallottam, ahol vizsgálták volna, hogy vajon mitől magas a paraszt vérnyomása? Keressetek fel másik belgyógyászt is, akár többet is, és mellette tájékozódjatok az alternatív gyógyászati lehetőségekről is! A fehér fagyöngy, illetve a galagonyatea rendszeres fogyasztása is hatékony kiegészítő kezelési mód.

Nekem is magas a vérnyomásom, ha az első belgyógyászra hallgatok, amelyik keze közé kerültem egy vizsgálat kapcsán, ma nem lennék képes felkelni, mert nekem egyetlen mérés alapján triplázni akarták a dózist úgy, hogy felidegesítettek a vizsgálat előtt és várattak egy teljes órát, miközben határidős dolgom volt. Megmért, magas. Régi gyógyszert tegyem le, szedjek újat és emelt dózisban. Az se hatotta meg, hogy itthon minden nap mérem és NORMÁLIS! Egyszerűbb volt azt mondani, hogy az elég hihetetlen. Ennyit a belgyógyászokról...

2014. márc. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

kb 3 belgyógyásznál jártunk, mindegyik avval kezdte, hogy vérnyomásmérőt akart ráaggatni, ami rendszeresen méri a vérnyomását egy nap, kb 20 percenként.

Szegény meg még a napi 1 méréstől is rosszul van, valamiért fáj neki nagyon.

Na ezt nem volt képes megérteni egyik doki sem, és addig nem is voltak vele hajlandóak beszélni, ennél akadt meg mind a három. Hiába mondtuk neki, mi megmérjük rendszeresen, felírjuk egy kis naplóba.

2014. márc. 8. 05:53
 3/3 anonim ***** válasza:

És ezektől várja az ember, hogy meggyógyítsák. Van azért ebben valami elkeserítő.

Persze, hogy fáj neki a vérnyomásmérés. Ugyanis minél magasabb a vérnyomás, annál szorosabban kell a mandzsettát felfújni. Az a lényeg, hogy ha pl orvos csinálja, ráteszi vénára a sztetoszkópot, felpumpálja a mandzsettát, ezzel elszorítja a vénát. Figyeli, hogy meddig hallja a véráramlást. Majd elkezdi lazítani a mandzsettát és figyeli, hogy mikor indul meg a véráramlás. Amelyik ponton ez megtörténik, az fogja megmutatni a vérnyomás értéket. Ha nagy a nyomás az erekben, sokkal nagyobb erővel kell elszorítani, ez okozza a fájdalmat és akár a zsibbadást is. Azonban sajnos muszáj valahogy rendszeresen megmérni, mert az sem mindegy, hogy melyik érték (szisztolés és diasztolés) milyen magas, hiszen az is árulkodó lehet egy szakembernek. Nem tudom hallottál e már Dr Lenkeiről, érdemes volna felvenni vele a kapcsolatot tanácsért. Orvos létére nagyon más elvek mentén dolgozik, mint a kollégái.

2014. márc. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!