Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Antibiotikum kúra utáni...

Antibiotikum kúra utáni anális eredetű gombás fertőzéssel milyen orvoshoz kell fordulni?

Figyelt kérdés

Urológus? Nőgyógyász? Bőrgyógyász? Egyéb?


A történetem: Felsőlégúti gyulladásra kaptam antibiotikumot. Egy hétig szedtem, probiotikummal együtt. Az ötödik nap körül elég durva vizes hasmenésem lett, és a végbél körül viszkető, égő, csípő érzés éreztem. Ezzel eleinte nem foglalkoztam, mert azt hittem, csak a nedvesség marta ki a bőröm (régen is volt ilyen és megszűnt pár nap alatt). De aztán a maró érzés egyre terjedt körkörösen és most már a hüvely/szemérem ajkak környékét is elérte. Amikor megnéztem tükörrel, hogy mi van ott lent, nagy döbbenetemre láttam, hogy vörös irritált a bőröm az égő területeken, száraz és hámlik is. Szokatlan hüvelyi folyást, váladékot nem tapasztaltam, de gyanítom gombás fertőzés, ami az antibiotikum kúra hatására alakult ki. A székletem közben keménnyé változott, de nem vagyok benne biztos, hogy a bélflórám rendben van, mert sokkal gyakrabban kell kakilnom, mint ahogy szoktam. Jóformán evés után 1-2 órával ki is jön a táplálék alul, akkor is ha csak keveset eszek.


Szerintetek milyen orvosokat keressek fel a problémámmal? Külső gombás fertőzést is le kéne kezelni, mert a belsőt is (mert gondolom belülről indult és ott sincs minden rendben).

Belgyógyászhoz/urológushoz kell háziorvosi beutaló? Vagy mehetek oda magamtól is?


(Bocs a hosszú szövegért!)


2014. márc. 10. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyászhoz. Valószínűleg helyi kezelésre és szisztémás gyógyszerre is szükséged van.
2014. márc. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De a bőrgyógyásznak hogy mutogassam a lábam közét? :S

Szerintem el fog küldeni a nőgyógyászhoz, hogy azzal nézessem meg. :(

2014. márc. 10. 18:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem fog! Ez bőrgyógyászati probléma. Ott dolgoztam 16 évig:)
2014. márc. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A bőrgyógyász az nem simán bőrgyógyász, hanem "bőr és nemibeteg" -ség gyógyász. Úgyhogy nyugodtan mutogathatod neki . Belgyógyászatra kell háziorvosi beutaló, urológushoz nem kell semmi. Bőrgyógyászatra időpontot kell kérni.
2014. márc. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha bőrproblémád van, akkor az a bőrgyógyászra tartozik még akkor is, ha intim helyen van. Urológushoz biztos, hogy nem kell emiatt menned, hiszen ő a vizeletkiválasztó rendszer betegségeivel foglalkozik.
2014. márc. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!