Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az Isotretinoin gyógyszeres...

Az Isotretinoin gyógyszeres kúra hatása és mellékhatásai tényleg olyan rosszak mint ami terjed róluk?

Figyelt kérdés

2014. jan. 17. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztatót elnézve elég durva. Lehet, hogy inkább megpróbálnék ehelyett valami más módszert kipróbálni, mielőtt alávetném magam.
2014. jan. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ezért lenne jó tudni olyan véleményét aki már használta
2014. jan. 17. 15:49
 3/7 anonim válasza:

Én még anno tini koromban szedtem a Sotret-et olyan 8-9 hónapig. Nálam ugyan nem jelentkeztek súlyos mellékhatások - csak a bőrszárazság, fényérzékenység meg nagyritkán orrvérzés - de visszanézve én kicsit megbántam, hogy szedtem.

Még szedtem valóban sokat javult a bőröm helyzete, ami a kúra lejárta utáni pár hónapban is megmaradt még, de utána fokozatosan újra rosszabbodott.

Ha lány vagy és élsz szexuális életet akkor muszáj fogamzásgátlót is szedned a gyógyszer mellé, és havonta vesznek vért is, hogy megnézzék jól működik-e még a májad. Tehát azért kemény gyógyszer, csak végső esetben fordulnék hozzá.

2014. jan. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

fiú vagyok :)

igazából nem is értem, persze van azért pár pattanásom, de inkább bőralattiak, de egyátalán nem nagyok, és nem is gyulladtak...szerintem egyátalán nem vészes..

jó lenne ha ezek is elmúlnának, de nem tudom megéri e a kockázatot...

a bőrgyógyász mondta a gyógyszert..

2014. jan. 19. 09:16
 5/7 anonim válasza:

Előző válaszoló vagyok.

Nekem is bőrgyógyász ajánlotta a gyógyszert, és nekem se volt az a nagyon súlyos aknés bőröm. Én a helyedbe elmennék másik orvoshoz is, kikérném az ő véleményét is, mert igazából ahány bőrgyógyász, annyi vélemény.

De ha nem gyulladt, és nincs belőle sok akkor felesleges lenne ezt a gyógyszert szedned.

Amit ajánlani tudok az a patikákban kapható Bioderma nevű márka, (azon belül a Sébium nevű termékcsaládja az ami problémás bőrűeknek van) az nagyon szépen helyre tudja tenni a bőrt.

2014. jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2014. jan. 19. 16:53
 7/7 091308 válasza:
Nekem nagyon csúnya volt az arcom, hátam, évekig mindennel próbálkoztam, de nem segített semmi. A roaccutan tejesen megszüntette a probémámat (miteszer maradt az arcomon de még az is csökkent), azóta már eltelt 15 év, és a pattanások nem jöttek sosem vissza. A mellékhatások közül a szem, szájszárazság, kötőhártya gyulladás jött ki,a májértékekeket folyamatosan nézték (jó volt). De nekem egyrészt tényeg csúnya volt, másrészt az életemet is megkeserítette, pszihésen nagyon megviselt, így indokolt volt. A leírásod alapján úgy értem nálad nem vészes a helyzet és pszihésen sem visel meg semennyire,így én a kockázatok miatt a helyedben nem szedném be.
2015. febr. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!