Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas a vérnyomásom, pedig...

Magas a vérnyomásom, pedig szedem a felírt gyógyszereket lelkiismeretesen, körülbelül 2 hete áll fent ez azállapot, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Most reggel vérnyomáscsökkentők bevétele után 150/85 a vérnyomásom 65-ös a pulzusom. Szedek amlodipinből 2x5mg-ot + nebiletből 2,5mg-ot, ezek mellé még 3x1 0,5mg-os frontint. ( tehát nyuogodtnak kéne lennem ). Nagyon zavar, régen 120-130/80 volt. Rádásul 21 éves vagyok csak és egyetemen fán előadások alatt mindig a tarkóm. Mikor megméri az orvos azt mondja OK. Hol oké ez? Nem lehet beállítani alacsonyabbra? Vesebeteg vagyok amúgy, de nem szeretnék emellé még szívproblémát is. ( egy kétségbeesett srác )

2014. márc. 12. 08:42
 1/7 gelazso ***** válasza:
idegi alapon lehet, de a túlsúly is ok lehet. nyugalom és lazítás!!
2014. márc. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nérd meg később is, a gyógyszernek több óra kell, mire hat, ha továbbra is magas, akkor menj vissza az orvoshoz, lehet, hogy másik gyógyszer kell.
2014. márc. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
169 centi vagyok és 58 kiló, inkább sovány vagyok. Pedig tényleg odafigyelek, hogy rendben szedjek mindent. Amúgy köszönöm a válaszokat.
2014. márc. 12. 10:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Így van, ha nem áll be tisztességesen a vérnyomásod, akkor tessék visszamenni az orvoshoz. Gyakran többféle gyógyszert is ki kell próbálni, mielőtt megtaláljátok azt, ami megfogja. Hozzá kell tenni, hogy a vérnyomásproblémád valószínűleg összefüggésben van a vesebetegséggel, tehát ha lehetne, akkor azt kéne kezelni minél hatékonyabban.
2014. márc. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, szinte biztos, hogy a veseproblémám miatt van, sokszor cseréltek már gyógyszert, legutoljára olyan gyógyszert kaptam, ami vesében bomlik le, egyszerűen leesett az állam, hogy ilyet felírhattak nekem, hiszen, rossz a vesém és azt terhelő vérnyomáscsökkentő volt felírva!
2014. márc. 12. 13:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem hipertóniám van és tudom miröl beszélsz ,1év allat állitották be a vérnyomásomat,egyik gyógyszer után jött a másik gyógyszer,egyébbként ez a 150/85 annyira nem magas.
2014. márc. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
pl.: az épp nem magas, de van, hogy 170-180-ra is felugrik, ilyenkor nem tudok aludni, beveszem a gyógyszert és várom, hogy kezdjen csökkenni. 150 körül már megy az alvás, mert nem olyan régen áll fenn ez az állapot, egy ideig jó volt, mint mondtam, csak egy ideje kezdődtek ezek a kiugrások és azóta konrollálhatatlan. :S
2014. márc. 14. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!