Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fejtetvem van, vagy csak...

Fejtetvem van, vagy csak korpás a fejbőröm?

Figyelt kérdés

Eléggé kétségbe vagyok esve, ugyanis gyönyörű, derékig érő hajam van, és teljesen összeroppannék, ha le kellene vágatnom. Az a helyzet, hogy nem tudom eldönteni, hogy most ez, amit látok, fejtetű vagy csak korpás a fejbőröm. Sosem volt még fejtetvem, sőt, olyanról sem tudok a környezetemben, akinek lett volna. Sampont már régóta nem váltottam, tehát ez nem lehet. Hetente kétszer mosok egyébként hajat. Sosem viszket a fejbőröm, viszont ha a körmömmel (véletlenül) végighúzok a fejbőrőmön, ilyen fehér valami marad rajta. A hajszálaimon nem látok semmit sem. Eléggé száraz a bőröm, ezért gyanakszom a korpára, viszont rettentően aggódok, kérlek, segítsetek, ha van ötletetek, hogy mi ez, és ha nem fejtetű, mit tehetek ellene (azon kívül, hogy levágatom a hajamat, mert az szóba sem jöhet...)

17/L



2014. márc. 19. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg korpás a hajad, mert ha tetű lenne, akkor viszketne. Korpásodás elleni sampont használj.
2014. márc. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
csak az elhalt hámréteg a fejbőrön. ha mászkál valami a fejeden akkor lehet, nézesd meg szülővel
2014. márc. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nyugodj meg az csak korpa... a serkéket nem tudod csak úgy vakarással leszedni :) azok rá vannak tapadva a hajszára... egyenként lehet lehúzogatni őket... első jól írta vegyél korpásodás elleni sampont (én gyógyszertárba venném)
2014. márc. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha tetves lennél sem kéne levágatnod a hajad, nekem sem kellett, az különben sem old meg semmit. De inkább tűnik ez korpának, ha tényleg tetves lennél, állandóan vakarnád a fejed, nagyon viszket!
2014. márc. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nyugodj meg, csak korpás vagy. :) Akkor aggódj ha a hajtöveidre kis fehér "dolgok" ragadnak. Akkor viszont gyorsan cselekedni kell.
2014. márc. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!