Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyakori vizelési inger, mi...

Gyakori vizelési inger, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Vizelés után még egy ideig olyan érzésem van, mintha megint kellene. Nő vagyok, így nem prosztata-probléma. Nemi életek, így a szexuális úton terjedő betegségek is kizárva. Viszont kicsit meg vagyok fázva. Ez lehet esetleg a felfázásnak is egy tünete? Nem csíp, nem éget vizeléskor és nem is véres. Csak ez az inger van meg utána... Tegnap óta van ez. Forduljak ezzel orvoshoz? Háziorvoshoz? Vagy ha nem múlik el mondjuk hétfőig, majd akkor?

2014. márc. 28. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet a megfázás, igen. Kialakulhatott valamilyen gyulladás a medencédben. Hólyag, húgyutak, vese... Érdemes dokinak elmondani, ha tudsz, szerintem még ma menj el, már a 7végén hatna a gyógyszer. Ha nem tudsz, jó a hétfő is, de ne hanyagold el.
2014. márc. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én a te helyedben, ha valóban nincs semmi más tüneted, először tartanék egy D-mannóz kúrát. Ez az E. coli baktérium ellen jó (tapasztalat), ami nagyon sok húgyúti fertőzésért felelős. Ha nem segítene, akkor pedig mennék orvoshoz.

Ha D-mannózhoz közvetlenül nem jutsz, esetleg a tőzegáfonyát is megpróbálhatod, abban is van ez a hatóanyag, bár csak kisebb mennyiségben, de enyhe esetben hathat. És könnyebb hozzájutni, pl. DM-ben is kapható.

Mondjuk péntek lévén meggondolandó a háziorvos, hiszen hétfőig nem lesz ugye, ügyelet meg nemigen foglalkozik ilyesmivel. Viszont a háziorvos az antibiotikumot fog adni.

Szóval neked kell eldöntened, melyiket vállalod, én olyan vagyok, hogy ha lehet, nem szeretek antibiotikumot szedni (D-mannózt is tartok itthon folyamatosan).

2014. márc. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot! Én sem vagyok antibiotikumos, eddig 2szer kellett szednem életem során. Ez a D-mannóz nem kapható patikában? Szerintem mindjárt le is megyek... megnézem.. ha más nincs, akkor marad a tőzegáfonya. A DM-et a tőzegáfonyára írtad?
2014. márc. 28. 10:17
 4/9 anonim ***** válasza:
D-mannót sajnos rendes patikában nem kapható, talán megrendelnék, de az most nem segítene rajtad. Ha budapesti vagy véletlenül, akkor a mediline-ban illetve még valahol a Bartók Béla úton egy ilyen natúrbolt szerűségben tudom, hogy van, szóval esetleg megkérdezheted valami natúrpatikában, ilyesmiben. A tőzegáfonyára írtam a DM-et, igen. Még van egy Uroval Mannosa nevű készítmény, ami tőzegáfony + D-mannózzal van dúsítva, esetleg annak is utánakérdezhetsz patikában ismerik-e, egyszer láttam DM-ben, azóta se. Ezek közül a leghatékonyabb a D-mannóz (por vagy kapszula formájában kapható), a legkevésbé a sima tőzegáfonya.
2014. márc. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


A patikában mondták, hogy ilyen enyhe tünetekkel még felesleges orvoshoz menni. Kérdeztem, sajnos a D-mannóz tényleg nincs náluk, viszont kaptam egy oldatos készítményt, valami urogin belsőleges folyadék a neve. Napi 3 x 10ml-t kell 2-3 deci vízben feloldani és meginni. Azt mondta a patikus, hogy ez jobb, mint a sima tőzegáfonya. A leírását elolvasva nagyon sokféle gyógynövény van benne. 2-3 napig kell alkalmazni. Ha nincs hétfőig javulást, akkor menjek dokihoz, de szerinte ez helyre fog tenni.

2014. márc. 28. 12:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Valamit hallottam már erről az Uroginről én is, remélem rendbe tesz. Jobbulást!
2014. márc. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Majd beírom a végkifejletet, hátha tudok ezzel segíteni másnak is.
2014. márc. 28. 16:13
 8/9 A kérdező kommentje:
Nos, egészen hétfőig szedtem napi 3szor az Urogint. A tüneteim enyhültek, pisilésnél már nem csíp a végén, viszont enyhén még mindig megvan a vizelési inger. Úgyhogy ma lementem a háziorvoshoz, aki csinált ott helyben egy vizelettesztet (hogy van-e benne vér vagy genny). Szerencsére semmit sem talált, úgyhogy a legenyhébb antibiotikumos, egyszeri alkalmazású port adott. Remélem ettől már végleg elmúlik a problémám. Azt mondta, hogy ha hétfőig még mindig érzek valamit, akkor menjek vissza, beutal laboratóriumi vizeletvizsgálatra, de említette, hogy akár valamilyen hüvelyi fertőzés is lehet a dolog mögött (tehát nem húgyuti a probléma).
2014. ápr. 2. 17:18
 9/9 A kérdező kommentje:
(Monural granulátumot kaptam most [link] )
2014. ápr. 2. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!