Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Laparoszkópos epeműtétre...

Laparoszkópos epeműtétre várok, és nem tudom mire számítsak, valóban altatás után az embernek hányingere van és hányás? És azt sem tudom, hogyan zajlik ez az egész műtét, kell tőle félni?

Figyelt kérdés

2014. márc. 28. 11:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell félni tőle. Három napos kórházi bentlétre készülj fel. Az első nap csak pár vizsgálat, meg elbeszélgetés az altatóorvossal, semmi egyéb nem történik.

A 2. nap délelőtt lesz maga a műtét. Leborotválják a hasad (amennyiben szőrös) bekötnek egy infúziót, rád tesznek egy oxigénmaszkot és már alszol is. Az ébredés nem a legjobb. Nekem nem volt hányingerem, csak úgy éreztem, mintha összevertek volna, főleg a vállaim fájtak. Később elmondta egy ápoló, hogy a műtéthez kissé "felfújnak" belülről, ezért van ez a fájdalom. Ami kellemetlen, hogy egy cső lógott ki az oldalamból, amin keresztül távozhatott az esetleges vér. Nem fájt, csak egyszerűen nem tudtam tőle mozogni. A nap nagy részét szerencsésen átaludtam, az altatónak köszönhetően. Azt hiszem, du 4 magasságában ihattam, először.

A 3. nap reggelén kaptam némi reggelit azzal, ha bennmarad, akkor mehetek :) Gond nélkül tudtam enni, inni, nem volt belőle probléma. Ekkor vették ki a csövet az oldalamból. Na az nagyon szar érzés volt, de legalább hamar túlestem rajta. Még délelőtt elkészült a záró és mehettem haza. Aznap még inkább csak feküdtem, de a következő nap már mentem a városba járni egyet.

Varratszedés azt hiszem, egy hét múlva volt, de az egy fél perces művelet, egyáltalán nem fáj.

Remélem, tudtam ezzel segíteni. Ha bármi kérdésed van, akkor csak bátran kérdezz!

2014. márc. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
nem kell félni. altatás után kicsit kótyagos leszel. egy óra mire kitisztulsz rendesen. kb 2 óráig nem mehetsz ki a wc-re. reggel műtöttek másnap reggel kaptam kétszersültet meg teát. aznap este csak teát. 3. vagy 4. nap reggel mehetsz haza. lesz egy drain is az epeágy mellett a májadnál. azt kiveszik. kellemetlen,de nem fáj. én egy hétig olyan voltam,min a lufi. a hasüregbe fújt gáz miatt. aztán az is elmúlik. kb két hétig nem tudtam hajolni,mert húzódott a varrat mindenhol. és fel kell készülni sajnos, a köldöknél lévő varrat be szokott gyulladni. mosdásnál oda kell figyelni, hogy víz tényleg ne érje :) kb ennyi :) nem lesz semmi gond :)
2014. márc. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!