Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon magas arzéntartalmú...

Nagyon magas arzéntartalmú víz hosszú ideig tartó fogyasztása okozhat állandó hasmenést? Hol lehet kivizsgáltatni a szervezetben lévő arzén mennyiségét és hogy vizsgálják?

Figyelt kérdés
3 éve lakunk a faluban,nagyon magas a víz arzéntartalma.Azóta állandó,folyamatos hasmenésem van.Bármit szedek rá,semmit nem ér.
2014. márc. 31. 15:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
3 éve minden nap hasmenésed van?
2014. márc. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Így van,amióta ezt a vizet iszom.Orvosnak többször mondtam,közölte,szedjek hasmenés elleni gyógyszert.Ennyi,semmilyen vizsgálatra nem küldött ezzel kapcsolatban.
2014. márc. 31. 20:12
 3/15 anonim ***** válasza:

Az arzénmérgezés nagyon veszélyes, nézz utána az interneten. Lehet köze a hasmenésednek a víz magas arzén tartalmához, de lehet valamilyen más krónikus betegséged is, egy biztos ki kell vizsgáltatni! Mert ez így sajnos nem maradhat, hogy minden nap hasmenésed van. Másnak egyébként nincsenek hasonló panaszai a faluban?

Végeztem egy kis kutatómunkát a neten és azt találtam, hogy Magyarországon sok helyen, főleg a Dél-Alföldön a víz arzéntartalma meghaladja a határértéket! Lehet venni úgynevezett arzéntesztet ami kimutatja az arzén mennyiségét a vízben. Más panaszaid egyébként nincsenek?

Az orvosi kivizsgálás egyértelműen az egyetlen lehetséges megoldás. Egyébként a víz magas arzén tartalmát is jó lenne valahova bejelenteni, mert ez így elég veszélyes.

2014. márc. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Dél-Alföldön lakunk egy kis faluban,az ÁNTSZ térképén is szerepelünk mint arzénmérgezett vizű település.Eddig katonák hordták a tiszta vizet,azt ittuk,de nem azzal főztünk(annyit nem tudtunk volna cipelni).

Most közölte a polgármesterünk,hogy nem jönnek többé a tiszta vízzel a katonák,ha eddig jó volt az arzénos víz,50 éve issza ő is,eztán is jó lesz.Úgyhogy holnaptól megint az arzénos vizet kell innunk is.

Mások hajhullásról,bőrszárazságról,hasonló tünetekről beszélnek.

Ilyenkor egyébként az ÁNTSZ-t vagy kit kell felhívni ebben az ügyben?

2014. márc. 31. 21:59
 5/15 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kérdés, sajnos ezeket az infókat én is internetről néztem, de ígérem utánanézek. Én nagyon megértem a falusiakat és kedvelem az életmódot csak sajnos elfelejtik, hogy Nekik is joguk van tiszta vizet inni!
2014. márc. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A Googleba egyébként írd be pl, hogy "arzén szűrése" és jön ki néhány hasznos találat, mint ez is pl: [link]

Azt írja, hogy ezeken a helyeken elvileg megvásárolható: [link]

BWT ANTI-ARSEN Szűrőkancsó (ez a neve)

2014. márc. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Sajnos havi 29 ezer forintból ilyesmire nem telik....
2014. ápr. 1. 12:55
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem tűntem el, itt vagyok újra. Na szóval. A szervezet arzén mennyisége vizeletből, hajmintából mutatható ki, tehát jó lenne ezzel kezdeni. Nem tudom mennyien laknak a faluban, de jó lenne, ha mindenkitől vennének ilyen mintákat, hogy akinél magas arzén szintet találnak azt lehessen kezeltetni. Nagyon fontos lenne mihamarabb elvégezni ezt a vizsgálatot, mert a krónikus arzénmérgezés súlyos bajokkal járhat. Az ivóvíz arzéntartalmának mérséklésére számos kémiai módszerrel rendelkezünk, de a legbiztosabb módszer új kutak fúrása. A nagy mélységből nyert ivóvíz arzéntartalma a rétegek szűrő tevékenysége miatt minimális. Tehát cselekedni kéne, kivizsgálni, hogy kinél áll fenn arzénmérgezés és meg kell szüntetni az okokat, ami ugye az ivóvízben keresendő minden bizonnyal. Új ivóvízforrás kéne.

Persze egy kis esély arra is van, hogy mégse az arzén okozza, ha a hajminta, vizeletminta nem hoz eredményt akkor lehet tovább nyomozni mi okozza a hasmenést, de valószínűleg az arzén lesz a főbűnös.

2014. ápr. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

[link]

innen keresd ki a lakóhelyed és ezzel is juthatunk valamire

2014. ápr. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
[link] ezt is olvasd el
2014. ápr. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!