Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A főnököm nem enged betegállom...

Saminho kérdése:

A főnököm nem enged betegállományba miért?

Figyelt kérdés

Hasmenéses hányingeres panaszaim vannak ez olyan intenzív hogy nem mertem elhagyni a lakást hogy melózni mehessek !

Felhívtam a főnököm erre azt mondta hogy ne menjek betegállományba (valójában másképp mondta) ! Úgy hallottam hogy a szerződéses munkavállalóknál van ez így én is az vagyok de valaki magyarázza már meg hogy miért van ez vagy hogy van ez és hogy mik vannak még ehhez hasonló problémák hogy a főnök nem enged beteg állományba .stb ?

Válaszaitokat előre is Thank you !



2014. ápr. 2. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert az első 15 nap beteg szabadságot a munkáltatónak kell fizetnie......
2014. ápr. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
természetesen nem teheti meg ... ha csak nem ő a háziorvosod is egyben, és vizsgálat alapján tudja, hogy nem vagy beteg
2014. ápr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem csak az első 15 munkanap betegszabit fizeti, hanem utána is a tp harmadát...
2014. ápr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mert egy szarrágó szemétláda kis zsi..dó, azért nem enged.

Nekem a férjemmel is szarakodtak, amikor az édesapja meghalt és még próbaidős volt, hogy nehogy merjen hiányozni 1 napot, pedig neki járt volna 2 nap temetési szabadság.

Undorító munkáltatók vannak.

2014. ápr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bizony, a munkáltatónak tiszta ráfizetés, de az Mt szerint ezt nem ő dönti el, jogosult vagy e betegszabadságra, hanem a háziorvosod. Szépen elmész és ha kiír tp-re, akkor ennyi, ebbe a főnöknek nincs beleszólása.
2014. ápr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, utolsó. Aztán a tappenz lejárta utan ugy kirúgja, mint a huzat. Ez van a mai világban......
2014. ápr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

3!

A betegszabadsag teljes összeget fizeti, igy értettem.

2014. ápr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez már egy másik kérdés, ami ellen nem lehet mit tenni, de emiatt konkrétan nem rúghatja ki, különben súlyos pert varrna a saját nyakába. Persze erre sincs sok példa nálunk, a magyar ember egy gyáva, meghunyászkodó nép, ami mindent eltűr.
2014. ápr. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Aszta q... ! 19/F vagyok pályakezdő és meglepett a válasza a Bossnak ! De akkor köszönöm szépen a válaszotokat !

Esetleg van még ehhez hasonló történet ?

2014. ápr. 2. 11:47
 10/12 anonim ***** válasza:

igazolatlan távollétet nem írhat be...

ha nem betegszabit fizet, akkor bért kell adnia vagy szabadságot kiírnia, nincs beljebb semmivel, szóval nem valószínű, hogy anyagi oka van a dolognak.

2014. ápr. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!