Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Antibiotikum hány nap alatt...

Antibiotikum hány nap alatt okoz jelentős javulást?

Figyelt kérdés
2 hete kezdődött a betegségem, kezdődő tüdőgyulladást diagnosztizáltak, kaptam rá antibiotikumot, 7 napig szedtem, jól lettem szinte az első adag után. Majd abbahagytam (elfogyott) és másnap reggel ismét lázas voltam. Torokgyulladás, hurutos köhögés, ismét kaptam, egy erősebb antibiotikumot, napi több ezer mg C-vitamint szedek, echinacea-t, de egyelőre semmi javulás, borzasztó a közérzetem, semmi étvágyam:(
2014. ápr. 4. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumot a legrosszabb esetben is hét napig kell szedni, általában egy dobozban ennyi darab is van, tovább nem is ajánlatos, mert nagyon komoly következményei lehetnek. Ha utána még lázas voltál, akkor vizsgáltasd ki magad, mert az antibiotikumtól eddig nem múlt el, már nem fog. Ha még erősebbet tömsz magadba, azzal csak jól tönkrevágod a szervezetedet és majd évek múlva ihatod a levét.
2014. ápr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én szedtem már régebben 14 napig is antibiotikumot, egyszer pedig csak 3 naposat, szerintem sok féle van, nyújtott felszívódásúak, stb..

Azt mondta az orvos, valószínűleg le van gyengülve az immunrendszerem, és az antibiotikum nem győzte le a baktériumot, ami így az abbahagyása után megerősödve támadta meg a gyenge immunrendszerem, ezért írt fel még egy antibiotikumot, ami más hatóanyagú. Nálam jobban amúgy kb senki nem antibiotikum ellenes, nagyon nem szeretem szedni, tönkrevágja az egész emésztésem, de most olyan szinten vagyok rosszul 2 hete, hogy már nem érdekel mit adnak, csak segítsen:(

2014. ápr. 4. 13:10
 3/4 anonim ***** válasza:
2 hét akkor is nagyon sok idő, akármi bajod lehet, főleg ha még lázas is voltál. Legalább annak el kellett volna múlnia. Az antibiotikum meg csak mégjobban gyengíti immunrendszered.
2014. ápr. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Melyik anti biot kaptad?
2017. ápr. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!