Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pattanás elleni gyógyszer...

Miwako Chan kérdése:

Pattanás elleni gyógyszer mellékhatásai?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A bőrgyógyászom, aki szerintem megbízható antibiotikumos kezeléssel gyógyít. Már két hónapja szedem, és még egy vagy két hónapi biztos szednem kell, azt mondta fél év mire rendben jön az arcom. Abban biztos vagyok, hogy rendbe jön az arcbőröm, mert már most nagyon sokat tisztult, VISZONT amikor kérdeztem, hogy nem sok ez, és hogy nagyon nem bírja a szervezetem, azt mondta, nem szokott probléma lenni, meg szoktak gyógyulni a betegei. E felől nincs is kétségem, de, valakinek van valamilyen tapasztalata? Szövődménye? Őszintén nem tudom, mikorra tud ez a sok méreg kitisztulnia szervezetemből, és nem szeretném károsítani magam, ha ez hosszú távra ki hat. Ennyit nem ér az egész. Ha valakinek van valamilyen tapasztalata, kérem ossza meg. Nekem eddig a panaszaim.: Fradékonyság, fényérzékenység, hasmenés, étvágytalanság vagy fokozott éhség érzet, inerlékenység, gyógyszer szagú a bőröm... de tényleg! Elkeserítő. ÉS a gyomorégés. Erre a gyógyteákat nagyon tudom ajánlani. Bármi infót ha tudsz a témában kérlek oszt meg.

#egészség #bőr #pattanás #panasz #gyógytea #antibiotikum mellékhatások #akné kezelés
2014. márc. 20. 07:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is antibiotikumot írt fel annak idején az orvos, de én ki sem váltottam. Előtte megkérdeztem pár ismerőst, meg utána olvastam, nagyon nem ajánlották. Nem tudom, fiú vagy lány vagy? Nőknél hüvelyi gombásodást okozhat, "kiüti" a fogamzásgátló hatását. Vérképet kell ellenőrizni, mert ilyen hosszú ideig tartó gyógyszerszedés tönkre vághatja a májat, vesét. Persze az emésztőrendszernek sem tesz jót. De ezt ahogy írtad, már érzed is.

Ami a leginkább meggyőzött arról, hogy ne szedjem, hogy volt olyan ismerősöm, aki szedte fél évig, szép lett az arca. Ahogy abbahagyta, akkor újra előjöttek a pattanások.

Én egy arckrémet próbáltam ki, vényre kapható, abban is van antibiotikum. Azzal én is úgy jártam, hogy amíg használtam szép volt, ahogy abbahagytam visszajöttek.

2014. márc. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Még annyit az előzőekhez, hogy pattanások sokszor a hormonok miatt alakulnak ki. Főleg felnőtt korban. Tehát valami egyéb problémára utalhatnak.

Ezért kezelés előtt érdemes ennek utána járni, mert így biztosan nem fog segíteni a gyógyszer, ha pl. valamilyen hormonális probléma áll a hátterében.

Talán ezért is van, hogy a gyógyszerszedés után visszajönnek, mert magát a problémát nem kezeltél, csak a egyik tünetet.

2014. márc. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az nem mindegy, hogy milyen antibiotikumról van szó. Nekem faggyúciszta volt az arcomon és nyom nélkül meggyógyította a Tetralysal 1 hónap alatt. Szedtem mellé Normaflort és semmi bajom nem volt tőle.
2014. márc. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Nő vagyok. 21 éves. 19 éves koromra letisztult, csak utána...történt egy s más...:(

Azóta előjöttek ismét, de sokkal dúrvábban. Már három hónapja szedem az antibiotikumokat. Szedtem tetralysalt, tetracyclint és most zinnatot. Közben még kellett szedni más gyógyszereket. A vérképem rendben van, de.. a többi katasztrófa úgyhogy nem tudom meddig csinálom..ezt..

2014. márc. 22. 14:11
 5/5 anonim válasza:
En is 2 honapig szedtem ilyet. De semmi javulast nem tapasztaltam ugyhogy abbahagytam. En is ugy latom hogy ez is csak a tunetekre van mint a kozmetikus. Nem pegig a problema okat szunteti meg. Csak ez meg kozben tonkre is vagja a majat :/ szerintem nem erdemes szedni
2014. jún. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!