Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Metformin, vagy Diaprel? 2....

Metformin, vagy Diaprel? 2. típusú cukorbetegségemre Merckformint szedtem (2x850mg), de CT vizsgálatok miatt átállítottak Diaprel-re (1x60mg). Gond nélkül visszatérhetek a Metforminra?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 8. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért akarsz visszatérni vagy kell?
2014. ápr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mert úgy gondolom, hogy csak a CT vizsgálatok miatt változtattak, és mert a Metformin jóval olcsóbb.
2014. ápr. 8. 16:08
 3/5 anonim ***** válasza:
A CT egy nagyon pontos diagnosztikai vizsgálat. Ha átállítottak egyik gyógyszerről a másikra az biztosan nem véletlen. Amúgy valószínűleg azért állítottak át,mert a Diaprel 60 mg-os tabletta retard, azaz elnyújtott hatóanyag leadású tabletta,amiből kevesebbet kell bevenni naponta a szükséges hatás eléréséhez,ezért kevésbé terheli meg az emésztőtraktust. Sok betegnek okoz pl. hasmenést a Merckformin. Kérdezd meg az orvosodat,hogy mi a véleménye,de magadtól ne állj át egyikről a másikra. Amúgy,igen ha szükséges gond nélkül vissza lehet térni rá.
2014. ápr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A Metformin, és a CT vizsgálatnál használt kontraszt anyag nem tűrik egymást, ezért kell másra átállni.


Egyébként köszönöm a válaszokat!

2014. ápr. 9. 06:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyszer tőlem is kérdezték CT vizsgálat előtt, hogy szedek-e a cukorra valami gyógyszert. Mondom, hogy metfomint szedek. Kérdezték, felfüggesztettem-e a szedését a CT felvétel idejére? Mondom nem mondott nekem ilyent senki. Na jó, akkor nem adunk kontraszt anyagot, mondták és elkészült úgy a felvétel és tudták így is használni.


Egyébként utána olvastam, egy-két napig ki kell hagyni, utána megint szedhető, mert addigra kiürül a szervezetből a kontraszt anyag.


Viszont ha mást adtak helyette, az lehet, hogy független a CT vizsgálattól, de lehet, hogy csak arra az időre írták, hogy ne okozzon gondot a gyógyszer kihagyása.

Ezt csak az orvos tudhatja, aki írta a helyettesítő gyógyszert. Tőle lehetne megtudni a választ.

2014. ápr. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!