Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok tisztán...

Miért nem tudok tisztán látni, ha eluralkodik rajtam a függőség? Mit csináljak, amivel visszatérhetek a rendes kerékvágásba?

Figyelt kérdés
Valami alapvető dolgot írjatok, ami segít! KÖSZI!
2012. nov. 3. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen függőségről van szó. Igy látatlanban nem lehet mit mondani.
2012. nov. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A függőségben levők gondolkozási zsákutcáiból többféleképpen lehet kijutni [ és ami működik adott személynél az nem biztos, hogy egy másiknál is hasonlóképpen fog működni ].


Az egyik leggyakoribb ok, amiért sokan nem tudnak a függőség uralma alól kiszabadulni az az, hogy nem is akarják eléggé.

Tudom, hogy valószínűleg benned is az van, hogy " De igen, én LEAKAROM győzni a függőséget ", de ezt jobb, ha kétszer is átgondolod.


Az, hogy valamiről tudod, hogy nem jó neked, még nem egyenlő azzal, hogy le is akarsz mondani róla.

Tudhatod például, hogy a cigaretta rossz számodra, de ezt a legtöbb dohányos tudja és mégsem mondanak le róla. Miért ? Azért, mert [ és most nem a nikotinfüggőkről beszélek ] soknak nem annyira fontos, hogy valójában mi is lesz velük 10-20 év múlva. A másik csoport, a nikotinfüggők, nyilván már fizikailag is nehezebb helyzetben vannak, de az alapforrás, amely miatt nem tudják legyőzni a függőséget, lényegében ugyanaz: akarathiány ˙[ és teljesen mindegy, hogy milyen okból ]. A fizikai függőség mentális úton legyőzhető. Az, hogy " nehéz és szenvedéssel jár "- ez igaz, de ettől még legyőzhető, persze könnyebb lett volna, ha nem húsz évig húzza a bagózást az illető, de még ebben az esetben sem késő leszokni, viszont hozzáállás kérdése az egész.


Összegezve: nem elég az, hogy leakarsz szokni valamiről. Amint látod, millióan akarnak leszokni valamiről és mégsem sikerül. Ez azért van, mert nem csak arra kell gondolnod, amit nem akarsz, hanem arra is, amit akarsz:

I. Testileg erős akarsz lenni néhány év múlva vagy függő és viszonylag legyengült a sok káros hatás miatt, amellyel bombázod magad ?

II. Kiegyensúlyozott gondolkozásod és viselkedésed akarod, hogy legyen, vagy folyton azon akarsz kattogni, hogy mikor jutsz már hozzá a függőséged tárgyához, mert különben ingerült vagy és feszült ?

III. Megakarod-e valósítani a terveidet, illetve megalkotnod az életedet, úgy ahogyan akarod, vagy hagyod, hogy egy függőség kihasson mindenre, ami fontos számodra ?

IV. [ és ez tudom, hogy ez kissé szélsőséges gondolat, de ]: Ha egyszer kórházi ágyra kerülsz vagy bárhol máshol az utolsó lélegzeteidet veszed, akarod-e, hogy az járjon a fejedben: " A saját függőségem miatt vagyok itt " ?


Azt gondolom, a kemény és keserű gondolatok vannak olykor a legjobb és legnagyobb hatással az emberre. Látni kell a valóságot és józanul kell gondolkodni, mert lehet, hogy most nehezedre esik ez, de évek múlva hálás leszel önmagadnak.

2012. nov. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Utolsó ezt nagyon jól összefoglaltad. Köszönet érte.
2012. nov. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!