Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A lyme-kór gyógyítható?

A lyme-kór gyógyítható?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy van ellen antibiotikumos védőoltás és ezzel lehet kezelni. De ebből ki lehet gyógyulni, vagy olyan mint az AIDS és egész életre elkísér. Sokat járok erdőbe és sok a fertőzött kullancs, úgyhogy emiatt aggódom.

2014. ápr. 15. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs ellene védőoltás. Ha fertőzött kullancs csíp meg, az általában bőrtünettel jár, és egy ügyes orvos felismeri a vándorló piros foltot. Tehát ha bevörösödik a kullancs helye, akkor robogni kell a dokihoz. Ilyenkor kezelhető antibiotikum szedésével.


Ami ellen oltás van, az a kullancsok által terjesztett agyhártyagyulladás.

2014. ápr. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem gyógyítható csak kezelhető.
2014. ápr. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Itt egy cikk róla:

[link]

2014. ápr. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a csípés után kezelik, akkor gyógyítható.
2014. ápr. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha az elején felfedezik, akkor antibiotikummal lehet kezelni, és megszabadulni tőle véglegesen.De ha csak később(ez a korlát 3-4nap) akkor valószínűleg egész életedre megy
2014. ápr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincs ellene védőoltás, és IGEN, lehet gyógyítani akár a fertőzéshez közeli időpontban, akár később, csak az utóbbi NAGYON NAGYON masszív antibiotikum-kúrát igényel. És mielőtt valaki leugatna, én tapasztalatból írok. A családban van fertőzött, aki sok hónapos antibiotikum-kezelés után negatív lett, több tíz évvel a fertőződése után.
2014. ápr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. ápr. 15. 20:07
 8/8 anonim válasza:
www.lymebeteg.hu
2014. jún. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!