Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek, ha állandóan...

Mit tegyek, ha állandóan magasak a cukraim?

Figyelt kérdés
Éjszaka ha magas,ha jó,ha alacsony vércukrot mérek,reggel felmegy 15-16-ra. :'( Anyának meg félve mondom el,mert mindig leordít,ha magas a cukrom,és sose hiszi el,hogy nem ettem semmit. Ma reggel 15,7-et mértem a tegnap esti 9,5 volt. Véletlen 5,7-et mondtam,mert a hüvelykujjam eltakarta az 1-est és nem vettem észre.Később visszanéztem a cukraimat és észrevettem.Anyának viszont nem merem elmondani,mert agyonüt.Azt mondta egyszer ordítva hogy 20 éves koromra megvakulok.Pedig életemre meg mernék esküdni hogy semmit sem eszek! Majdnem egy hónapja voltam kórházban cukorbeállítás miatt. Pár hétig csak jó cukrokat mértünk. És most ugyanolyan,mint előtte,csak több inzulint adunk. Mit csináljak? Egyszerűen alig merem elmondani anyának a cukraimat. Most is azért bőgök,hogy lehet hogy megvakulok,levágják a lábam stb.. 12/L

2014. ápr. 17. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul van beállítva az inzulin adagod. Menj el orvoshoz és állítsák be rendesen. A diétát pedig tartsd be, ahogy az orvos előírja.
2014. ápr. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A diétát betartom,szerintem (vagy remélem) hogy pár nap múlva lesz ellenőrzés.
2014. ápr. 17. 09:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp mond el anyukádnak. Ő meg jobb lenne ha megértőbb lenne veled. nem a te hibád. Főleg ha a diétát is csinálod. A lényeg, h ne titkolj el semmit se otthon , se az orvosnál, nehogy gond legyen. Jobbulást!
2014. ápr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A vércukor,illetve az inzulinadag beállítása időnként nagyon nehéz és hosszadalmas dolog. A diétát mindenképpen tartani kell,de gyakran amellett is rossz az eredmény. Jó lenne,ha anyukád utána olvasna,kérdezne mielőtt véleményt mond. Mindenképpen menjetek vissza az orvosodhoz,mert be kell állítani,ami néha hosszú hónapokat vesz igénybe.
2014. ápr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!