Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Más gyermekénél is előfordult...

Más gyermekénél is előfordult már nagyon enyhe lefolyású bárányhimlő?

Figyelt kérdés
Nagyobbik kisfiam 4 éves, ovis. 2 hónapja kezdődött bárányhimlő járvány náluk, ennek 3 hulláma volt, 2-2-2 hetes lappangásokkal. Az utolsóba kisfiam is beleesett, illetve végül nem ez lett az orvosi diagnózis. Aznap, mikor kijöttek rajta a pöttyök, másik két gyerek is beteg lett, ekkor telt le a 2 hét lappangás. Viszont kisfiamon csak 4 napig jöttek pöttyök, és a végére csak 12 lett rajta. Az a furcsább, hogy rögtön hólyagos volt, de neki kb. másnapra az összes kifakadt, és inkább gyulladt piros pattanások lettek. Nem hólyagosodtak újra, nem viszkedtek, hajas fejbőrön nem volt, és nem száradtak le, inkább visszahúzódtak. Így én is arra tippeltem, ez mégis más lesz, és a doktor is azt mondta. Említette, hogy van gyengébb lefolyású bárányhimlő, de ez nem az volt (tejfehérje allergiára gyanakodott). Nem fertőz, közösségbe mehet. Viszont! Tegnap volt 2 hete, hogy megjelentek rajta, és tegnap a kistesón (másfél éves), egyértelműen megjelent a bárányhimlő. Mára már 25 hólyag van. Nincs más tippem, mint, hogy a testvérétől kellett, hogy elkapja. Igaz, járunk játszótérre, voltunk állatkertben stb, de pontosan a tesó hólyagjaitól számítva 2 hétre jelentek meg...Megyek ma orvoshoz vele, de csak este, addig nagyon érdekelne mások véleménye is.
2014. ápr. 18. 11:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én fiamon csak 2 pötty jött ki, mikor az egész óvodán végig ment a járvány. A mi dokink is félre diagnosztizálta, főleg mert egy mentős is beszélgetett közben vele. A védőnő szerint nem baj, a mai gyerekek már sok antibiotikummal találkoznak és ez is visszanyomhatja.

Azóta 12 év eltelt, nem vettem észre következményt, de hivatalosan a kiskönyvben pl. nincs regisztrálva, hogy volt bárányhimlőnk. A tesó is elkapta az oviban, de a nagyon akkor nem jött már ki semmi.

2014. ápr. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igazából most azt nem tudom eldönteni, hogy a nagyobbik fiam ezek után mehet-e majd óvodába jövő héten, vagy a biztonság kedvéért itthon kéne tartani 2-3 hetet, hátha nem az volt, és lappanghat benne is. Kíváncsi leszek, mit javasol az orvos.
2014. ápr. 18. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!