Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vércukor mérés eredményét...

Vércukor mérés eredményét mennyire befolyásolja, ha a vizsgálat előtt iszik valaki egy pohár frissen facsart narancslét?

Figyelt kérdés

14,0 mmol/L lett a párom vércukor eredménye (teljes körű vérkép részeként), de előtte sajnos ivott gyümölcslevet.

Nagymértékben tudja befolyásolni az eredményt?


2014. ápr. 25. 09:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Eléggé.

Cukrot vagy éhgyomorra néznek, vagy terhelésesen, de akkor a nővérke adagol neked valami cukros oldatot, hogy idd meg.

Az eredmény használhatatlan, előtte fogyasztani saját döntésből nem szabad semmit. Újra kell mérni.

2014. ápr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Azé a 14,0 sok lesz, narancslé ide, vagy oda.
2014. ápr. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én is attól tartok. :(
2014. ápr. 25. 09:27
 4/12 anonim ***** válasza:
De miért ivott előtte? Nem tudta, hogy éhgyomorra kell mennie? Elég nagy butaság. Ha magas a cukra, úgy is kiderül, és mihamarabb kiderül, annál jobb. Ha mást is vizsgáltak a vérében, kkor azok az értékek is torzulhattak.
2014. ápr. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Elég hanyag ebből a szempontból, én már korholtam érte eleget, már az is nagy szó volt, hogy elment vérvételre.
2014. ápr. 25. 09:36
 6/12 anonim ***** válasza:
Minek ittál előtte? Még attól is sok nagyon, főleg reggel.
2014. ápr. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nagyon mivel tele van cukorral. Nem véletelenül kell menni éhgyomorra, meg kell simételni a vérvételt, tök fölösleges volt.
2014. ápr. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

5 év alatti gyerekekre ezért figyelnek a szüleik, mert még alacsony az intelligencia hányadosuk, és szükségük van irányításra, ugyanis nem lehet elvárni tőlük hogy tudatosan ne egyenek/igyanak vércukorszint mérés előtt.


Tehát a párodnak több anyáskodásra van szüksége jelenleg, úgy tűnik magától nem képes értelmesen viselkedni, mondjuk úgy ahogyan egy speciális vizsgálat a hiteles eredmény érdekében megkövetelné. De ne aggódj, a férfiak is felnőnek, ki 40, ki 50 éves korára.

2014. ápr. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi, ez is válasz volt, de nem az én kérdésemre. Ha tudsz válaszolni is a fent leírt kérdésre, szívesen veszem.
2014. ápr. 25. 10:51
 10/12 anonim ***** válasza:

Labor előtt, ha cukrot is néznek csak tiszta vizet, üres teát ajánlatos inni.

A narancslé kifejezetten remek vércukor emelő.

2014. ápr. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!