Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Menjek orvoshoz? Mit tennétek?

Menjek orvoshoz? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap reggel éreztem hogy valami nincs rendben a torkommal. Estére már rosszabb is lett a mandulám fáj és ahogy nyelek. Gyorsat bekotottem és a teám kíséretében lefeküdtem. Ma egész nap be volt kötve a torkom és teát ittam sokkal jobb. Szerintetek menjek orvoshoz vagy elég ha mebucaint szedek? Nem szeretném ha antibiotikumokkal tömnének mert hányingerem van tőlük. Ez nem az utálat hányinger hanem tényleg rosszul leszek tőlük.


Elmenjek szerintetek orvoshoz? Vagy pihenjek még pár napot és annyi?


2014. ápr. 29. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Meg varhatsz 1-2 napot,es ha akkor is meg faj,akkor menj el. Addig tea,gyümölcs,pihi,es sok c-vitamin.
2014. ápr. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, menj el, ártani nem fog. És mivel hosszú hétvége következik, ha rosszabb lesz, nem biztos, hogy lesz orvos, csak ügyelet, az meg nem a legjobb.
2014. ápr. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%

Mind a mai napig nincs hatékony, nyugati orvosi módszer felsőlégúti fertőzések kezelésére, gyógyítására..


Tehát minek mennél?


Antibiotikumokat véletlenszerűen adnak, anélkül hogy bármi biztosat tudnának a fertőzésedről, még vírusfertőzésre is képesek antibiotikum kúrát felírni.. hiszen fogalmuk sincs a fertőzésed típusáról mintavétel nélkül.


Na úgysem tudnak segíteni, akkor minek mennél. Én csak a táppénz papírért járok orvoshoz, mert azt viszont ők tudják kiadni, ha úgy alakul hogy megbetegszem..

2014. ápr. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen énis a hosszú hétvége miatt aggódom.....köszi a válaszokat
2014. ápr. 29. 14:09
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Gargalizálj sós vízzel, az a legjobb tapasztalataim szerint a gyulladásra.
2014. ápr. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez a sósvizes gargalizálás baromság. Ehet sokféle sós levest is és lenyelheti, nem kell kiköpködni...
2014. ápr. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%

Olyan tömény sóoldatot amivel a torkot átöblíteni, "gargalizálni" szokás levesként lehet nem mindenki akarja lenyelni.


Mert jó, jó a só de azért töményebb oldatban már ehetetlen tud lenni :D

2014. ápr. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Te minden válaszban csak okoskodni tudsz, sosincs egy normális válaszod.


A sós víz az én olvasatomban az csak sós víz... nem írta, hogy hány tömegszázalékos az oldat b a sz d m e g. Ha pedig csak simán sós gargalizálás helyett ehet húslevest is az is sós.

2014. ápr. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem a meleg/forró tea a bevált módszerem, ilyenkor ha bármi hideget iszom, sokkal rosszabb, viszont a forró teától egy csomószor "visszafordult" már egy kezdődő torokgyuszim. Ha kapar a torkom, akkor mézet is eszek, meg fertőtlenítő hatású bogyókat, mebucaint, ilyesmiket. De a lényeg a forró folyadék, jó sok, minimum 3 liter. Jobbulást:)
2014. ápr. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!! :)

Végül a tuti módszer a doritricin sál és meleg tea vált be ;) két nap alatt helyrejöttem! ;) a hazipatika.com sokat segített :D pl sosem szedtem doritricint csak mebucaint mert az finomabb de olvastam hogy mandulagyulladásra nem jó :) a doritricinben van antibiotikum ezért jobb mandulagyulladásra. Plusz nem szabad sem forró sem hideg teát inni mert 1 gyulladást nem melegítünk 2 hideget amúgy sem tanácsos ilyenkor :D


Ezt azért írtam le mert hátha tudtam segíteni valakinek :)

2014. máj. 3. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!