Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinél PCO-t diagnosztizáltak,...

Akinél PCO-t diagnosztizáltak, annál mindenképpen az IR is jelen van?

Figyelt kérdés
Ezért azért kérdezem, mert nekem az orvosom egyáltalán nem tért ki az IR-ra. Most már úgy élek 2 éve hogy ezt nem igazán vettem figyelembe, csak nem rég lettem rá figyelmes amikor is egy cikket olvastam, miszerint az IR tünete a Pcos és nem fordítva... Erre is csak azért figyeltem fel, mert egy-két hete bizonyos étkezések után "furcsán" éreztem magam. Nem kicsit leszek mérges ha e felett elsiklott az orvosom és ezáltal közelebb kerültem a diabétesz kialakulásához.

2014. ápr. 30. 06:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Paleózzál és gyógyulj meg.


Mégis mit foglalkozol az orvosoddal? Ő az egyetemen tanult annak idején 6+x év alatt egy csomó baromságot, szállj le róla mert ő is csak egy szerencsétlen. Hát ne legyél kicsit mérges.. mit vársz tőle? Ő is a rendszer áldozata, nehogy azt hidd hogy csak te.

2014. ápr. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem tizenpár éve diagnosztizálták a PCO-t, de nincs IR-em. Volt egy elszállt prolaktinos pár hónapom, amit bromocriptinnel helyre hoztak 3 hónapon belül. Utána fél évvel várandós lettem. A gyermekünk lassan 3 éves. A terhességem alatt pár hónapig a második és harmadik trimeszterben diétáztattak a biztonság kedvéért, mert romlani kezdtek a terhességi cukros eredményeim, de nem alakult ki tényleges cukorbetegség semmilyen formában. Olykor érzem, hogy émelygek és rosszul vagyok, ha túl sok cukrot eszem, pl cukrozott túrós tésztát nagyobb mennyiségben, de pár nutellás vagy lekváros palacsinta és csoki együtt meg sem kottyan. Amikor ahogy te fogalmaztál "furcsán" érzem magam, odafigyelek rá, hogy aznap semmi cukros, magas szènhidráttartalmú ètelt/italt ne fogyasszak és akkor pár óra múlva már nincs baj. A nőgyógyászom és a háziorvosom is egyetért abban, hogy mértékkel bármit fogyaszthatok, de legyek észnél, mert most ugyan nincs még baj, de könnyen lehet cukorbetegség belőle. Eleve szeretem a salátás sült csirkés és ehhez hasonló könnyű fogásokat, így nem szükséges étrendváltás. Azt nem tudom megmondani, hogy más étrendnél jelentkeznének-e a problémák. A mozgás sokat segített minden téren. Kiegyensúlyozottabb az étvágyam, a vérnyomásom és a hangulatom is, a feszesebb izmokról nem is beszélve. :-)
2019. jún. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!