Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon zúg mindkét fülem évek...

Nagyon zúg mindkét fülem évek óta. Mitől lehet? Van még valaki így?

Figyelt kérdés
Már voltam orvosnál, nem állapítottak meg semmi rendelleneset. De azóta hangosabb lett a zúgás, és nagyon zavaró.:(

2014. máj. 1. 08:35
1 2
 1/18 supra01 válasza:
Nagy valószínűséggel idegi okai vannak. Sok a stressz és idegesség.
2014. máj. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen, erre is gondoltam, de ahogy mozgatom a fejem, változik a zúgás intenzitása.
2014. máj. 1. 08:59
 3/18 supra01 válasza:

Igen, ez is benne van, vagy ha elfordítod abba marad, majd megindul.

A másik lehetséges ok hogy kopásod van vagy meszesedés, vagy ilyesmi és ezért zúg.

De nem akarlak elkeseríteni, inkább az előző lehet az ok, vagyis idegi alapon lehet. Ha évek óta tartó nyomás van rajtad, akkor tuti ettől van.

Lehet ez valami családi probléma, lakáskölcsön, párkapcsolat stb. Bármi ami miatt folyamatosan stresszelsz.

2014. máj. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
És arra vajon lehet megoldás a stresszoldás valahogy, vagy ez már örökre így marad?
2014. máj. 1. 09:09
 5/18 supra01 válasza:

Nem marad így!

A legjobb megoldás lenne, ha azt a problémát meg tudnád oldani, ami miatt ez kialakult. Akkor egyből megszűnne.

Pl. ha van lakáshiteled és e miatt stresszelsz, akkor visszafizeted, és megszűnik. Mivel ez nem ilyen egyszerű, ezért marad az a megoldás, hogy valahogy elfogadod a dolgot. Megbeszéled valakivel. Lazítasz. Próbálsz megoldást találni rá. Meditálsz. stb. ez attól függ mi a problémád.

2014. máj. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Egyetemista vagyok és elég stresszes, de már elötte is zúgott... Megpróbálok lazítani valahogy.

Köszönöm a válaszokat!:)

2014. máj. 1. 09:27
 7/18 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem túl valószínű, hogy pusztán a stressz miatt lenne, ha mozgatásra változik az intenzitása. Én sokkal inkább valami meszesedésre tippelnék így. Jobb lenne egy tisztességesebb orvosi kivizsgálás gerincröntgennel és koponya MR-rel együtt, valamint kb akármi is az oka, gyógyszert mindenképpen kéne szedned (ilyenkor értágítókat és keringésjavítókat szoktak adni, ugyanis tök mindegy, hogy mi miatt károsodtak az idegek, a jobb keringés segít nekik regenerálódni).

Úgyhogy én visszamennék az orvoshoz még egy körre.


Magam is érintett vagyok, szintén ki nem derített okú fülzúgás, csak én még egy kicsit süketültem is hozzá.

2014. máj. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Drága 5-ös, ne haragudj, de tapasztalat nélkül marhaságokat beszélsz.

Nekem pl. semmiféle lakáshitelem nincsen, semmiféle stresszre okom, és mégis zúg a fülem. Természetesen pozitív dolog, ha a kérdező megszünteti a stresszt az életében, de ennek a zúgásnak bőven szervi okai is lehetnek.

2014. máj. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 supra01 válasza:

Én is érintet vagyok, nekem a stresztől van sajnos.

Legjobb megoldás egy pszichiáter-orr-fül gégész-és ortopédus orvos hármas meglátogatása, és tuti lesz módszer rá, hogy elmúljon. Én a gyógyszereket nem javaslom, inkább mozgás, speciális gerinctorna, stresszoldás lesz a megoldása ennek.

2014. máj. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Mindenhova jártam kivizsgálásra, bár igaz, h főleg csak fülvizsgálatokon. Nem tudják mitől. Nekem is megállapítottak, hallásromlást, az egyik fülemen. Elmegyek majd kivizsgáltatni mégegyszer mindenképp, mert ez kibírhatatlan...
2014. máj. 1. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!