Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 30ées férfi vagyok, és már...

Tupaccc kérdése:

30ées férfi vagyok, és már 1,5 éve folyamatosan sípol mindkét fülem folyamatosan. Valaki hasonló problémával, esetleg megoldással?

Figyelt kérdés
Tavaly már bejártam egy csomó orvost, de szokásosan sehol semmit nem találtak. Kaptam értágító infúziós kezelést, de sajnos semmit se segített. Nyáron egész tűrhető a helyzet, viszont minél hidegebb az időjárás, annál intenzívebb a sípolás, és annál jobban kattanok be tőle :-) Bizonyára nem vagyok ezzel egyedül, és azzal sem, hogy sokaknál nem találtak rá a megoldásra, és egészen életük végéig ezzel kell szenvedniük. Gondoltam viszont ideírok, hátha van valaki, akinél valamilyen módszer hatásos tudott lenni. Előre is köszönöm

2013. okt. 13. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Keress rá a tinnitus-ra. Ennek nem fiziológiai oka van, hanem pszichikai, meg kell tanulni ezzel élni illetve leállítani.
2013. okt. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nézz szét itt:

[link]

Esetleg homeopátiával próbálkoztál?

[link]

2013. okt. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%
Én 21 éves vagyok, kb. két éve zúg/sípol a fülem, megőrülök tőle, csináltak is hallásvizsgálatot ,meg berát stb, nem találtak semmit és elküldtek azzal, hogy "hozzá kell szokni" :/ Meg szedjek bilobilt mint a vénasszonyok. Naná, mintha az annyit segítene... El is mentem a gyógyszertárba, hogy nem érdekel, megpróbálom, bár nem hiszek benne, és ott mondta a gyógyszerész, hogy hát nem szívesen adja oda mert tök drága, ellenben biztos, hogy nem használ, mondjuk ártani sem árt. és hogy neki is volt valami ismerőse akinek ez volt a baja, és szépen kivizsgálták tetőtől-talpig, kiderült, hogy valami csont a fülébern el volt mozdulva, vagy valami ilyesmi. szóval nem szabad annyiban hagyni asszem, hanem járni kell az orvosok nyakára, hogy de csak azért is derítsék ki
2013. okt. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezeknek a fülzúgásoknak a leggyakrabban nem találják meg az okát, én 4 orvosnál voltam, mindent megcsináltak amit lehetett, semmi sem használt. Meg kell szokni, mert ha rágöcsölsz, akkor csak rosszabbnak érzed. Sajnos ez van. Idegi károsodás is lehet az oka, nálam valószínűleg az. Állítólag kb minden hetedik embernek van ilyenje.


A bilobilt meg hasonló értágító/keringésjavító szereket (általában betahistint szoktak felírni) azért kell szedni, hogy ha a keringés romlása okozta a gondot, akkor ne romoljon. Mert előfordulhat, hogy egyszer csak gondol egyet, és még rosszabb lesz. Javulni nemigen fog, mert az idegek csak csekély mértékben regenerálódnak, de ha javul, akkor is több hónap szedés után, nem azonnal! És mihamarabb elkezdett kezelés mellett.

2013. okt. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 32 éves vagyok. Több mint 2 éve kezdett el mindkét fülem sípolni, előtte már jópár évig mély hangon zúgott az egyik. Nekem a nagyfokú halláskárosodás miatt volt.

Értágító infúziót én is megkaptam, de már a kezelés megkezdése előtt mondta az orvos hogy "nem fűzök hozzá sok reményt". A kezelés végén is zúgott még, 1 hét múlva abbahagyta, kb. 2hétig, utána torokgyulladásom lett és minden kezdődött ismét.


Ajánlgatnak drága eszközöket, illetve bérelni is lehet valamit ami "lézeres megoldással segít", hallottam már olyat is, hogy a beteggel meghatároztatjk: kb. milyen frekvencián szól a fülzúgása, ilyen hangokkal készítenek egy CD-t és azt kell hallgatni: egy idő után az agy megszokja hogy kívülről is jön a hang és nem produkálja belülről, tehát megszűnik a fülzúgás.

Ha tudsz angolul, nézz fel az American Tinnitus Association honlapjára, hátha írnak valami gyógymódot.

Jaa igen, ami eszembe jut: koffeint lehetőleg kerülni kell, felerősíti a fülzúgást, valamint a túl sós ételek is és bizonyos sajtok fogyasztásakor is megemelkedett hangerővel szól a fülzúgás, ezt valahol olvastam.

2013. okt. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és a tippeket. Bejártam én tavaly elég sok orvost, vizsgáltak neurológnál, teljes hátgerinc vizsgálat, vér vizsgálatok, tabletták, ez az infúziós terápia, belgyógyásznál is jártam stb.

Viszont sehol semmi fura. Sportolgatok rendszeresen, így egészség szinten mindenki azt mondja minden tökéletes minden, és szinte lehetetlen a kiváltó okra rájönni :-( Ezen a nyáron kicsit megörültem, mert gyengülőben volt a sípolás, de most vagy 1hónapja bitang módon rákapcsolt újra. Majd még átnézem a linkeket amiket küldtetek.

A cd-s, azonos frekvencia használatával történő "kezelésről" már hallom, azt talán majd tesztelem is.

2013. okt. 13. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!