Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A pikkelysömör mennyire...

A pikkelysömör mennyire befolyásolja a pályaválasztást?

Figyelt kérdés
Sok helyen utánanéztem, de mindenhol mást írtak. Orvosokat is megkérdeztem, de különbözött a véleményük, az egyik pont az ellenenkezőjét mondta a másiknak. Nemsokára faktot kell választanom, tudnom kell, hogy mik a lehetőségeim. Van valakinek tapasztalata vagy véleménye?

2014. máj. 7. 14:30
 1/4 A kérdező kommentje:
Kiegészíteném azzal, hogy érdekel a gyógyszerészet, az orvostudomány, az ápolás betegellátás, a jog és a fogorvos szak.
2014. máj. 7. 14:34
 2/4 anonim válasza:
Szerintem ezekre nyugodtam elmehetsz.Nekem is van pikkelysömöröm így ez nekem is nehéz volt.Ez igazából attól is függ hogy mennyire látszik vagy éppen hámlik.Cukrásznak vagy szakácsnem nem kéne menni vagy éppen pincérnek ha nem vagy tünetmentes.
2014. júl. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem egyetem első évben kezdett kijönni, 10-12 éve. Most középsúlyos stádiumban van. Nem használok rá semmilyen orvosi, vagy természetgyógyász kencét, csak testápolót. Ezzel többnyire szinten tudom tartani.

Úgy általánosságban szólva nem befolyásolja a szakmai pályámat.

A 10 év alatt egy kezemen meg tudom számolni azt, amikor valamilyen kellemetlenségem támadt miatta emberek előtt.

Van aki konkrétan rákérdezett, hogy ez micsoda. Van aki már mondta, hogy igaz ez az, mert ő látott már ilyet. Van aki napszúrásnak-leégésnek "diagnosztizálta". :D És nagyon sok van, akinek én mondtam el.

Csak egy tanács: Ne halálos betegségként kezeld ezt a problémádat, hanem csak szépséghibaként (mint pattanás, szeplő, nagy orr, kis mell, elhízás... és társaik). Így sokkal könnyebben el tudod fogadni magad.

Nem azt mondtam, hogy ezután ne kezeld magad, és ne akarj meggyógyulni, csak ne tragédiaként éld meg, hogy ilyen a bőröd. Hidd el nekem, semmi komoly bajunk nincs. Másnak meg cukorbetegsége, vaksága, lábamputációja, magas vérnyomása, meg tököm tudja mije van. Mi így is szépek vagyunk. :)

2014. júl. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. júl. 31. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!