Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek alkohoholizmushoz...

Blackmetalmate666 kérdése:

Szerintetek alkohoholizmushoz vezet, ha hétvégenként és gyakran hétköznap is iszok? Általában minden nap, vagy ritkábban, minden másnap?

Figyelt kérdés
Anyám mostanában azzal kezdett el basztatni, hogy általában "bűzlök az alkoholtól".Nem iszok annyira gyakran.Hétvégenként mindig, meg gyakran hétköznap is.

2014. máj. 9. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
nem az elfogyasztott mennyiségtől lesz valaki alkoholista. ez fejben dől el. ha nem bírsz ki napot anélkül, hogy ivászattal érezd jól magad, akkor jó úton haladsz az alkoholizmus felé. ihatsz egy héten 1x is, de ha hét közben azt várod, hogy szombaton berúgj, az már függőség. hiába csak 1 napról van szó és nem többről. én is sokat iszok, néha le is részegedek, de van egy mennyiség amit sose lépek túl(csak annyit iszok, hogy azért még tudjam magam kontrollálni és hazajussak egyedül is anélkül hogy detoxba vigyenek)
2014. máj. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
öszintén szólva igen, ha csak hétveégeken innál és aszt se rendszeresen akor nem de hogy ha hétközbe is akkor sztem jo uton haladsz felé,mert hozzá fogszszokni....én ismerek elég alkoholistát akikröl valóban aszt kel mondani h azok ök is valahogy igy kezdték most meg már napi 2-3 liter bor meg remegés reggel...sztem kár igy elb@ sz ni az életet....
2014. máj. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
mikor nem iszok, akkor azt várom, hogy mikor iszok legközelebb.Tehát én már az vagyok.Viszont ezt a "minden fejbe dől el" kifejezésedet cáfolnám.Nem hinném, hogy az elfogyasztott alkohol mennyisége nem függ attól, hogy ki az alkoholista.Szerintem valaki vagy az alkohol mindennapi fogyasztásától, vagy csupán a lelki "Függőségtől" lesz az.
2014. máj. 9. 22:24
 4/9 A kérdező kommentje:
2.-ik: a kezem mindig reszket.Ezt elfelejtettem írni.Mióta elkezdtem inni (akkor sem kicsit) már akkor is észrevettem, hogy remegett.
2014. máj. 9. 22:31
 5/9 anonim ***** válasza:
hát igen, akkor már sajnos az vagy...a legjobb barátom évek óta már elég keményen iszik, és egyre jobban látom ahogy egészségileg megy tönkre aról nemis beszélve h mennyi pénz megy el rá és hogy sok ember elitéli ezmiatt, én nagyon sajnálom de nem lehet rá hatni hogy viszáb fogja magát, de olyan szomorú látni ahogy a vesztébe rohan ezáltal de. Amugy a mi falunkban (ill. én már másikba lakok de laktam ott) elég sok az alkesz én konkrétanrosszól vagyok attól ahogy nap mint nap reggeltöl estig részegek a presszóbanmeg közmunkán stb. aztán kötekesznem egymásal amikor aszt se tudják h miért, csak az ital hozza ki belölük....azon azért gondolkodj el h igy nagyon könnyen egyik percröl a másikra azt veszed észre, h kisiklott az életetd csak akkor már késö, bár ne ugy legyen, tudod, csak mondom h azért gondolj bele...
2014. máj. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
A férjemnél is igy kezdödött...majdnem elveszitett minket!
2014. máj. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Èn is ìgy kezdtem!De addig fogok inni amìg olyan hülye nem leszek mint az emberisèg nagy rèsze!!Akkor talán megèrtem őket!!
2014. máj. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
6.-ik jól teszed!Én is szeretném, ha csak annyi eszem lenne, mint nekik.(Nem mintha egy zseni lennék :D )
2014. máj. 15. 18:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen
2020. aug. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!