Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dolgozó Anyukák, ti mikor...

Dolgozó Anyukák, ti mikor fekszetek le hétköznap aludni és másnap hánykor kell kelnetek? És a férjetek?

Figyelt kérdés
Gyerekek mikor alszanak el? Utána ti még csináltok valamilyen házimunkát, vagy már csak pihentek?
2013. okt. 17. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Reggel 6-kor kelünk (az egész család), reggelizünk, és utána megyünk a dolgunkra, a kicsit én viszem oviba, a nagyot az apja az iskolába.


Este 7-kor vacsora, utána a gyerekek mosdanak, és 8-tól ágyban vannak. Mi még fennvagyunk kb 10-ig, akkor megyünk ágyba (együtt, egyszerre)

2013. okt. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 zabmester ***** válasza:
100%

Én régebben nagyon éjjeli bagoly voltam (nem csak a fiam születése előtt, hanem kb. 4-5 éves koráig). Mostanában már nem annyira. Ha dolgozni megyek, akkor 8-ra kell odaérnem, ehhez 5:40-re van beállítva az ébresztőm, de nagyjából 6:15-ig nyomkodom a szundit. Itthonról negyed 8-kor indulok el (busszal járok). A fiamat a párom viszi oviba, mert ő később indul el reggel egy kicsivel, illetve neki nem kell buszhoz igazodnia, mert gyalog megy.

Na, ennyit a reggelről :)


Lefekvés: 11 óra körül hétköznap általában már ágyban vagyok, az esetek többségében ilyenkor már lámpát oltok és alszom is. Kivéve, ha valami nagyon izgit olvasok, akkor megesik, hogy annyira beletemetkezek, hogy csak kettőkor térek magamhoz, hogy már mennyi az idő :D De ha ez történik, akkor iszonyú nehezen kelek reggel.

Mondjuk olyan is megesett már, hogy negyed tízre elnyomott az álom, de ez azért ritkaság.

Kisfiam kb. 8-kor megy aludni (kisebb-nagyobb csúszásokkal), utána ha kell, elmosogatok, esetleg összeszedem a tiszta ruhákat a szárítóról, de nagyobb házimunkát nem végzek. A párom úgyszintén, ezt-azt még megcsinál, de este azért inkább már csak szórakoztató vagy pihentető dolgokat csinálunk :)

Ő amúgy tovább van fent, éjfél felé szokott lefeküdni, addig játszik a számítógépen, vagy filmet nézünk, de ő végig is tudja nézni őket :D

2013. okt. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Fél 5 körül kelek, általában este 9 körül fekszek (ez most kivételes alkalom hogy ébren vagyok, mert holnap szabadságon leszek). Férjem 5 körül kell, Ő este még szeret netezni, általában 10-11 körül fekszik le. Házimunka: pakolok néha, de nem szeretek már akkor zörögni, csak csendesen :) Fürdünk, beszélgetünk, netezünk, pihizünk, tv-t nézünk, ilyenek.
2013. okt. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A férjem munkarendjétől függ, műszakban dolgozik, heti váltásban. Ha délutános minden reggel együtt kelünk 6-kor, reggeli, együtt visszük a gyereket oviba, aztán én megyek dolgozni, ő meg elintézi délelőtt amit tud, és megy dolgozni. Általában ilyenkor 11-12 körül ér haza, kb 12-1 körül fekszünk le. Ha délelőttös, akkor 4:30-5 között kel, mi a kisfiunkkal szokás szerint 6-kor. Este kb 11-12 körül fekszünk le. A fiam 8-kor kerül ágyba. Utána még kb 30 percig olvasni szoktam, a férjem kicsit játszik a géppel, aztán, ha kell vasalok egy kicsit, és nézünk valamit még a gépen.
2013. okt. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Negyed 7-kor kelünk mindannyian. Az viszi óvodába a fiunkat, amelyikünk nem ügyeletes.

8-9 között fekszik le a gyerek, utána még mindketten dolgozunk. A fiam ételallergiás, külön főzök neki az oviba, azt is ilyenkor csinálom. Nagyjából éjfél körül kerülünk ágyba.

2013. okt. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Negyed 7kor kelek,kell egy negyed óra csend nekem,megiszom a kávém,kóválygok kicsit.

Fél 7kor ébresztem a férjem,viszek neki kávét,ő reggel nehezen ébred.Ő költi a lányunkat,ovis,amig én előszedem a reggelit,ők felébrednek,játszanak kicsit.Reggelizünk,fürdőszoba,öltözés,8ra ovi,nekünk meló,három hely 500 méteren belül.

Fél5kor végzünk,elhozzuk oviból,haza,segítenek főzni,vagy csinálnak egyéb házimunkát.Vacsi után férjem mosogat,rendet rak a konyhában,lányunk addig nézhet 20 perc mesét,én pedig elnyúlok egy kád vizben.

Aztán fürdetés,majd férjem is megfürdik,8kor elmegy aludni a lányunk,utána kb 2-3 órát vagyunk fel,összebújunk,filmezünk,stb.Házimunka ilyenkorra már nem marad.

2013. okt. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 5,35-kor kelek és kilenckor bealszom a gyerekkel. A férjem negyed hétkor kel és kb 11-kor fekszik.
2013. okt. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

A következő lesz a program nagyjából:

Hét közben én 6-ra járok majd ismét dolgozni kisvárosba,a buszhoz 5kor el kell indulni,15 perc a megálló.Ekkor jön velem a gyerkőc is oviba(nálunk fél 6tól van ovi és kell is olyan korán sajna)

Én negyed 3-ig dolgozok,fiamért megyek az oviba(ebéd náluk olyan fél 2körül van) és megyünk haza szintén busszal,10perc a menetidő.3 körül haza érünk,aztán házimunka,játék stb.Ahogy sikerül.

Férjem 7re jár dolgozni egy kis faluba,oda nem jár busz így autózik,az ottani oviba nem veszik fel a gyereket,mert nem oda tartozunk,pedig időben jobb lenne.Ő 4ig vagy 5ig dolgozik,aztán jön haza.

Este kb 9 körül már ágyban vagyunk,van,hogy hamarabb,ez nem is változik,nekünk így jó.

2013. okt. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon meglepodtem, sot ledobbentem. Azt hittem valaszban 4-5 ora alvas jut majd anyanak, apanak meg 8-9. Vagy nektek vannak szuper ferjeitek, vagy az enyem kiugroan lusta, de nalunk tuti igy lesz ha kozossegbe kerulnek majd a gyerekek.
2013. nov. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szegény 8-as miért lett lepontozva? Mert busszal megy melóba? Vagy mi? Mi 7-kor kelünk amúgy és gyerkőc 8-kor fekszik, mi 10-kor.
2013. nov. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!