Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Körömgomba miatt nem növő...

Körömgomba miatt nem növő körömmel hogyan kell elbánni?

Figyelt kérdés
Két nagylábujjamon már majdnem teljesen megszabadultam a gombától, de az egyik mellett levő ujjamon is van, az viszont nem nő. Hiába kezelem ecettel azt is, ha nem nő akkor nem tudok mit kezdeni vele.

2014. máj. 11. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért nem mégy bőrgyógyászhoz ? Ilyen komoly esetben már gyógyszer szedés is ajánlott. Az ecet használatának hatékonysága tudományosan nem igazolódott még. Viszont a lábat a lehető legszárazabban kellene tartani. Ecet helyett gyógyszertárban kapható ecsetelőt kellene megpróbálni. Formalinos lábfürdő, esetleg csak helyileg, ecsetelve, Mykosid hintőpor. Ha magas a vércukorszint, akkor azt csökkenteni kellene.
2014. máj. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azért kérlek, mert eleinte még a bőrgyógyász is csak annyit csinált hogy az asztal fölött lenézett a lábamra és azt mondta hogy az nem körömgomba. Akkor ismerte el, amikor én erősködtem hogy de így meg úgy meg stb.

Aztán felírta a lorecylt ami nem igazán használt.

A neten néztem az ecetet. Engem nem érdekel hogy tudományosan bizonyított vagy nem, amióta azzal kezeltem (nem is minden nap) azóta nő le szépen. Csak a harmadik körmömön azért nem tudom megcsinálni, mert nem akar nőni.


Az ecet amúgy nem "leirtotta" hanem megakadályozta hogy az újonnan növő részen ne alakuljon ki újra. Amíg nem használtam ecetet addig az újonnan növő rész is ugyanolyan volt mint a gombás rész.

A formalint meg nem biztos hogy kiadják a gyógyszertárban. Formalint mondja mindenki hogy zoknit, cipőt fertőtleníteni kell vele. Nekem nem hajlandó kiadni a gyógyszertáros, és azt mondja még az orvos se nagyon fogja kiírni nekem...

2014. máj. 11. 22:20
 3/3 A kérdező kommentje:
Jav: formaldehidet mondja mindenki, és arra mondja a gyógyszertáros hogy felejtsem el.
2014. máj. 11. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!