Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valaki tud körömgombára...

Valaki tud körömgombára bevált módszert (amit ki is próbált, nem csak hallotta valakitől), és nem ez a gyógyszertárban kapható több ezer forintos dolog?

Figyelt kérdés

2014. márc. 27. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász, általa felírt szájon át szedhető gyógyszer + több ezer Ft-os gyógyszertári csomag + összes zokni lecserélése vagy fertőtlenítése, cipők, szandálok, papucsok fertőtlenítése formaldehiddel. De még ez is kevés, ha van olyan családtagod, aki visszafertőzhet, mert pl. egy kádban fürdötök.
2014. márc. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Imola Ágnes ***** válasza:
ecettel való fertőtlenítés, és teafa olaj. Lehet csepegtetni a mosógépbe az öblítőhöz, a cipőbe, és a zoknikra is belőle.
2014. márc. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az illóolajakat általában nem szeretik a gombák. Csimálhatsz egy keveréket, pl teafa, levendula, citrom stb. olajokból és tartsd a körmöt olajosan vele. Előtte persze vékonyra le kell reszelni, hogy az olaj át tudja járni. Néha a cipőbe is cseppenthetsz, illetve én minden körmömre teszek, nem csak a fertőzöttre, hogy ne terjedjen át a többire.

Az gombát egyébként megölni nem lehet, csak a szaporodását gátolni, ezért el fog tartani egy darabig, mig lenő.


Másik megoldás lehet a rendszeresen ecetes és/vagy szódabikarbónás lábfürdő, de ez szerintem elég macerás

2014. ápr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a nagylábujjamon (csak az egyiken) van körömgomba. Kb. 1 éve kezdődött, egy sérülés miatt alakult ki. Egyelőre bevált módszert mondani nem tudok. Megvettem a Canestent, tök drága volt, 15 napig kentem, kötöztem, majd utána a krémmel kenegettem. Semmi változás. Elmentem bőrgyógyászhoz. A gyógyszertári körömlakkot írta fel. Megint 2-3 hónap és semmi. Azóta a teafaolajat használom, de szintén semmi változás, pedig mindig reszelem, vágom, stb. Persze kicsit jobb, de nem sokkal.. Pesten van egy klinika állítólag, ahol 90e ft egy másfél órás kezelés és 85%-osra mondják, hogy lenőhet és eltűnhet. Engem már ez totál kikészít, most erre a kezelésre gyűjtök..
2014. ápr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!