Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon őszinte leszek: Szerenc...

Nagyon őszinte leszek: Szerencsejáték függő vagyok. Mi tegyek, hogy teljesen leszoktassam magam róla?

Figyelt kérdés
Sajnos már lassan 2 éve. Eddig próbáltam kontrollálni a téteket, de mostanra már eljutottam oda, hogy túl nagy összegekkel játszok és mindig vesztés a vége. Múlt hónapban például 9-én utalták a fizetésem és 12-én már nem maradt belőle semmi, mert mindet elvesztettem sportfogadáson. Nagyon szégyenlem, egyetlen családtagomnak, barátomnak sem mertem beszélni róla... Arra a szintre nem jutottam el, hogy kölcsönből, hitelből játsszak, mert azt nem merem, de félek, hogy egyszer még idáig is eljutok. Szüleimmel lakom, dolgozok, ezért tudnék félretenni egy csomó pénzt, ha nem lennék ilyen hülye... A múlt havi fizetésemet azonnal leszedtem a számlámról, hogy még véletlenül sem tudjam eljátszani. Hogyan tovább? Nem szeretném, ha a családom rájönne e betegségemre, de szeretném örökre elfelejteni a sportfogadást.
2014. máj. 12. 11:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2%
Szerintem nyerd meg az Eurolottót, és akkor lesz pénzed a játékra.
2014. máj. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Szakemberre van szukseged.
2014. máj. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Keress fel pszichológust. Pénzbe fog kerülni, de sokkal kevesebbe, mint amit eljátszol.


[link]



Az aaa = pokerstrategy


(bocs, máshogy nem engedi)


[link]


[link]

2014. máj. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb dolog megtörtént. Eljutottál odáig, hogy beismered önmagadnak, hogy ez baj. No meg azt, hogy rajtad múlik.

Szerintem két dolgot tehetsz, ha végleg le akarsz állni.

1. felkeresel egy szakembert, aki tud segíteni még azelőtt, hogy ténylegesen hitelből kezdenél játszani.

2. A fizetésedet odaadod anyudnak mondván ha nálad van nem tudsz spórolni. Kérd meg, hogy tegye el neked. Ha nincs nálad nem tudod elkölteni.


Bármelyik megoldást választod, jó lenne ha lenne egy ember aki tudna a gondodról, hogy a nehezebb időszakaidban legyen kire támaszkodnod. Nem egy egyszerű dolog a leszokás, hiszen ez is függőség. Mint ilyen, nagyon fog hiányozni. Keress egy szövetségest, akivel megoszthatod a gondjaid. Vagy keress egy anonim klubbot, ahol kibeszélheted magadból, és megismerhetsz hasonló helyzetben lévőket.

2014. máj. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az segítene, ha engednéd, hogy valamelyik családtagod fogja a kezed, önként lemondanál a szabad akaratodról, engednéd hogy korlátozzon. Pl. ő számlájára menne a fizud, ő adagolná neked, beszámoltatna, hogy mire költöd.
2014. máj. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Félig van akaratod, mint olvasom! Már csak a másik felére kell erőt venned! (Én nem szeretem az ilyen szoci... Fenét: ha nem vagy erős, és nincsen akaratod, akkor... Sok sikert)
2014. máj. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Utolso,

Mind szep es jo, de ez egy betegseg, nem csak akarat, stb.

2014. máj. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ez egy függőség és tudom, hogy szerencsejáték függő vagyok, de tenni akarok és tenni is fogok ellene. Túl sok pénzt játszottam már el ahhoz, hogy tovább folytassam. Akaraterőm az hatalmas...Esetleg a banknál lehet kérni olyat, hogy a sportfogadóirodák számláira történő átutalási kérelmeket elutasítsa?
2014. máj. 13. 11:08
 9/15 anonim ***** válasza:

Én is szoktam pókerezni, ugyan messze nem mániákusan, és nem is költök rá, csak amit freerollokon nyerek :)


A nagyobb termekben van lehetőség a számla befagyasztására pár hónapra, ha valaki gondban érzi magát.


A bankod nem tilthat le, hiszen felnőtt ember vagy. Magadat kell letiltanod.


Ne ezen rugózz, hanem keress másik hobbit, ami érdekel és leköt, tedd át arra az energiáidat. Kezdj el sportolni, zenét tanulni, vagy iratkozz be egy tanfolyamra (nyelv, OKJ, fősuli), és akkor az lesz fontos. Esetleg kezdj valami vállalkozásba.

2014. máj. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Értem. Nálam valóban unaloműzés miatt alakult ki ez az egész szerencsejátékosdi...Kellett valami ami leköt és mellette meg izgalmas is. Egyszer nyertem egy nagyobb összeget és onnantól hittem el, hogy ebből összeszedhetek egy kisebb vagyont.(dolgoztam is mellette, a bérem ment rá sokszor a játékra, nem lettem gazdag) Voltak célok, melyek beváltására jó lett volna az a pénz. Már rég elérhettem volna őket, ha nem játszom el azt a 2 év alatt összedolgozott bért. Szörnyen szégyenlem magam, hogy idáig süllyedtem, de legalább az vigasztal, hogy nem keveredtem adósságba és senkit sem kevertem bele.


Olvasgattam az interneten és az ismerőseimtől is hallottam annyira megdöbbentő sztorikat, hogy van/volt aki több tízmillió forintot játszott el szerencsejátékon, mert nem bír leállni...

2014. máj. 14. 00:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!