Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi tegyek ellene hogy leszokta...

Mi tegyek ellene hogy leszoktassam?

Figyelt kérdés
Egyik osztálytársam (lány) vagdossa magát mert suliba lehetett látni a vágásokat végig a csuklóján.Azért teszi ezt mert a szerelme átverte és azt akarja hogy tünjön el az életéből és a lány azt hiszi ez a megoldás.Nem vagyunk annyira jóba de szeretnék neki segíteni de hogyan ?

#vagdosás #ömántalmazás
2013. máj. 11. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Beszélgess vele nagyon sokat!!! Vagy vidd el pszichológushoz. Nekem is az osztálytársaim segítettek. Egy fiú miatt szétvagdostam az egész karomat, akkor a legjobb barátnöm cipelt el a sulipszichológushoz, amikor már ott voltam, hogy minden nap legalább 5-6 új vágást látott rajtam. Besokallt, és azt mondta, ha nem hagyom abba, szól a szüleimnek. Nem hagytam abba, és bizony szólt. Azóta egészen rendbe jöttem, és normális vagyok. De azért mert sokat törödtek velem. Legyél azzal a lánnyal nagyon kedves, éreztesd vele, hogy fontos neked, és nem szeretnéd, ha kárt tenne magában. Ha pedig egy idö után nem hagyja abba, muszáj lesz szólnod a szüleidnek, elvégre ez nem játék, egyszer rossz helyen vág, és kész...!!! Segíts neki, támogasd, és ne ítéld el ezért.
2013. máj. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és amúgy nehéz lesz, mert ha régóta csinálja, akkor szép kis pszichikai függöség alakult ki. A vagdosás-és mindennemü fájdalominger-endorfint termel, amihez gyorsan hozzászokik a szervezet... Úgyhogy csak szép lassan, fokozatosan.
2013. máj. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ :)
2013. máj. 12. 08:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Á, semmiség, szívesen segítettem. Tudom nagyon jól, milyen helyzet ez.
2013. máj. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!