Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegek, akinek van...

Cukorbetegek, akinek van saját házi mérőműszere, amivel lehet vércukrot mérni, hányszor mér naponta?

Figyelt kérdés

Olyan olvasók válaszát várom, akik injekciózzák vagy sokszor gyógyszerezik magukat, és lehetőleg második típusú - asszem így hívják - a betegségük.

Az a fajta, ami nem veleszületett.



2014. máj. 18. 05:11
 1/8 B.Ági ***** válasza:
Én naponta 1-2-szer mérem, mert tablettás vagyok (2-es típusu)és fizetnem kell a tesztcsíkért, amiben 50 db van 4300 Ft-ba kerül. Muszáj mérnem mert kiváncsi vagyok ill. lennék rá, hogy egyes kaják hogyan hatnak a cukromra. Így az egy doboz tesztcsík kb. 1 hónapig elég. Hiába a cukorbetegség egy "rohadt" drága betegség. Az árak magasantartásával gondoskodnak róla, hogy egyre drágább is legyen.
2014. máj. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A minimum a napi 3x, amiből 1 páros, tehát étkezés előtt/után, meg egy pl. vacsi előtt.

De ha megyek sportolni akkor mérek előtte, hogy tudom honnan indulok, meg persze ha rosszul érzem magam, akkor is.

Pluszban kéthetente van egy teljes napom, akkor van 8 mérés.

2014. máj. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Eleinte sokszor mértem, ahogy itt leírták.

Most már csak akkor mérem, ha tudom, hogy kicsivel többet ettem valamiből, amiből nem szoktam és valamennyi szénhidrát tartalma azért van.


Mostanában étkezés után kettő órával mérve 5-6 körül áll be, vagyis teljesen jó a cukor szintem. Nem véletlen, mert amióta eszem (szedem) a lenolajat, és mint rájöttem, az actival+50-es tablettában Crompicolinát is van, ami szintén kedvező hatással van a vércukor és a zsír anyagcserére.


Ezekről a dolgokról elég bőven írtam a következő linkelt oldalon: http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__5551457-..


A cukor szintet éhgyomorra és bármelyik étkezés után kettő órával kell megmérni. Ilyenkor az értéke 7.8 alatt kell lennie. Akkor nem okoz károsodást. Valahol egy link is található erről a másik (a linkelt) topikban.



Még arra vissza térve, hogy hányszor mérem..

Amikor tudom, hogy adott ételfajtától és adott mennyiségtől mindig jó értékre áll be, akkor egy-két hétig nem is mérem. Azt általában tudom, ha diétás nápolyiból vagy cukormentes édesítőszeres csokiból még ettem az étkezés után, amivel a megszokotthoz képest plusz szénhidrátot viszek be. Többnyire megérzem, ha valami nem jól alakul, mert akkor kettő óra múlva nem jön a megszokott éhség érzet. Az jelzi, hogy még nem csökkent le a vércukor, pedig addigra már kellene, hogy lemenjen. Ált. 5-6 körülre szokott menni étkezés után 2 óra múlva. Persze ebben nem szabad bízni, mert először be kell álljon a normál vércukor szint diétával és gyógyszerrel (nálam Metfogamma1000 v. metformint1000, de az utóbbi kicsit meghajt).


Szóval megérzem, ha még jóllakottnak érzem magam (nem jön az éhségérzet), akkor megmérem, mert biztosan kicsit magasabb, mint kellene. Ilyenkor iszok sok vizet hogy felhíguljon a keringésben megnövekedő folyadéktól és máskor jobban vigyázok a diétára.

A bőséges folyadék fogyasztás le tudja vinni akár egy értéknyit, de akár többet is.


Ebben "a megérzés"-ben azért nem szabad teljesen megbízni, mert ugyanazt érzi az ember amikor a vércukor mondjuk 7-ről 5-re csökken, mint ha 18-ról esne 15-re. Szóval ebben csak úgy szabad bízni, ha már nagyjából tudjuk miből mennyit lehet enni és tudjuk, hogy már be áll a reggeli éhgyomorra mért érték is rendszeresen 5-7 közé.


Azzal nem sokat tudok kezdeni, hogy a diabetológus leírta, hány grammos szénhidrát diétát kell tartanom. Inkább mindig mérem, eleinte jóval gyakrabban és megtanulom, hogy melyik rozs (nem rozsos vagy nem félbarna!) vagy 12% szénhidrát tartalmú "Jópékség" féle "wellness" kenyérből mennyit ehetek, hogy az utána kettő órával mért érték ne legyen túl magas.

(7.8 alatt hivatalosan, de inkább azt mondanám, ha lehet, inkább 7 alatt legyen).


Korábban a diabetológus inzulinra akart állítani, mert akkor nem szedtem semmilyen étrend kiegészítőt, így lenolajat sem és nagyon magas volt a cukrom, mint a példában is írtam.

(Azt sajnos magamon éreztem akkor, hogy ugyanolyan érzés ha kicsit csökken, mint amikor már tényleg alacsony, tehát megtévesztő lehet, de ezeket mint érdemes megfigyelni és megtanulni saját érzésből is.



Ott tartottam, hogy inzulinra akartak állítani a magas cukor miatt. Mivel abba nem mentem bele, ezért írt a diabetológus (egy-két éve) Janumet tablettát. Abban is metfogamma van de mellette még van egy hatóanyag, ami az inzulin termelést megnöveli.


Aztán később elkezdtem szedni a lenmagolajat (CLA a hatóanyaga ami nekünk hasznos) és nagyon lement a vércukor szintem tőle.

Olyanokat is mértem étkezés után kettő órával, hogy 3.2, 4.8, 5.2 .

Amikor mondtam a diabetológusnak, akkor mondta, "ha ilyen élelmiszer kiegészítőt szed, akkor vissza álunk a metfogammára, mert a Janumet már túlságosan is leviszi".

Hatott a lenmagolaj. Ezekről mind írok a másik, linkelt oldalakon.


Mostanában már nem kell gyakran mérni a cukrot, mert nagyjából megtanultam miből mennyit ehetek.


Olyan kenyeret eszek, aminek 10-12% a szénhidrát tartalma.

A másik topikban ezt is leírom pontosan, sőt a szalagjáról képet is tettem fel, amin az adatai és elérhetősége is megtalálható.


Ezekbe a dolgokba sajnos nagyon bele kellett mélyedni, mert eleinte nem vettem komolyan annyira, de mivel egy kezdődő szemészeti szövődményt vettek észre a retinán, ezért nagyon szigorúan kezdtem diétázni, "vigyázok rá mint a szemem világára", szokták mondani. Megtanultam, hogy ez mit jelent a gyakorlatban.


A hoösszú távú, három havi HbA1c átlag értékem 6.1 volt a mérésnél. [link]


Mondta a szem orvos a Mária utcában, ha ilyen szinten tudom tartani a vércukor értéket, akkor életem végéig ép marad a szemem és elkerülhetem a további szövődményeket. Na meg persze az összes szervben és végtagban elkerülhetjük az érszűkületet a lenolajjal és a krómpikolinát-tal (az utóbbi csak mostanában jutott eszembe, hogy szedem a vitamin komplex-el). Az is kedvező hatással van a szénhidrát és zsír anyagcsere folyamatokra. Hatására a sejtek jobban felveszik aa vérből a cukrot, és a cukor és édesség utáni sóvárgást is csökkenti.


Erről még nem írtam a másik topikban de tessék utána olvasni a neten.


Még vissza térve a lenmagolajra, először CLA kapszulát kezdtem el szedni, amikor kiderül a szemészeti probléma. mivel hatásosnak bizonyult de nagyon sokba került, ezért utána néztem, hogy miben van még CLA (Conjugált Linolen Acid) hatóanyag, ami jóval olcsóbb. Kiderült, hogy a lenolajban közel 50% van ebből. Azóta azt szedem mert ebből 600,-Ft kettő deciliter a gyógynövényesnél.


Na most már tényleg sokat írtam, de tessék körül nézni a linkelt oldalon is. Ott is vannak hasznos, évek alatt kitapasztalt dolgok.


Ahol sok szöveget lehet látni, azt írtam én. ;-)

Remélem tudtam hasznosat mondani.

2014. máj. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 B.Ági ***** válasza:
Én reggelente, éhgyomorra iszom egy evőkanél lenmagolajat. Semmi hatással nincs a vércukromra.Mit csinálok rosszul?
2014. jún. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 B.Ági ***** válasza:
Ja,azt elfelejtettem írni, hogy Solio olajat fogyasztok.
2014. jún. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Először is bocsánat, hogy ilyen későn válaszolok.

Az mindegy, hogy melyik cég hidegen sajtolt olaját használod.


Már én egy éve szedem. Akkor kezdődött egy rtinopátia, pontosabban jún vagy júl környékén mentem szemészeti kontrollra és a kezdetét már diagnosztizálták. Akkor elhatároztam, hogy valamit kipróbálok, hogy rendbe tegyem a cukor szintem.


Akkor elkezdtem sokkal szigorúbban diétázni. két óránként eszek annyi szénhidrátot (mellé valamit, amiben nics mindig nagyon sok koleszterin, vagy inkább kevés legyen).


A következő kettő óra elteltével nem szokottt 6 fölött lenni a vércukor szintem, pontosabban inkább 5.2 körül ál be. Erre írják szakcikkben, hogy az étkezés után kettő órával mért érték akkor jó, ha nem több 7.6-nál, de ez a legesleg felsőbb érték ami ilyenkor még nem kóros.

Az étkezés utáni legmagasabb érték nem lehet 12 fölött (ezt nem szoktam mérni, mert nem bírnám csíkokkal, de szerintem nem is több).

Ha meg véletlenül feljebb megy az étkezés után kettő órai érték, akkor legközelebb jobban vigyázok. RItkán egy -egy véletlen alkalom arra "jó, hogy tanuljunk belőle, hogy amit ettünk szénhidrátot, az már sok volt" és legközelebb jobban vigyázzunk. A hosszú távú cukrom, (HbA1c) 6.1 volt.


A lenolaj előtt CLA (Konjugált Linolén Acid) vagyis linolén Sav kapszulát kezdtem szedni, de az elég húzós árú, drága "mulatság" volt. Ezért kerestem olyasmit amiben a linolénsav nagy arányban jelen van. Ez lehet halolaj de legkedvezőbb árban a lenolajat lehet megvenni és annak kb a 40%-át a linolénsav teszi ki.


Már egy éve szedem és azóta ilyen alacsonyan tudom tartani a cukrom a metforgamma 1000, v. megtormin-bluefish 1000 tablettákkal (reggel 1 és este 1 szem).


Ma jártam a kardiológián, ahol éves kettő alkalommal ultrahang képen értékelik ki a szívem falainak és a billentyűk állapotát.


Még egy éve (fél éve is) "jelzés értékűen megvastagodott billentyűk"-ről esett szó a leleten.


Most éppen azon csodálkozott a kardiológus, hogy nem látja megvastagodottnak a billentyűket, sőt normálisan vékonynak mutatja az ultrahang.


Ehhez hozzá tartozik, hogy sokat kerékpározok és szedem a lenolajat és eleinte az aszpirin protektet szedtem, majd az aszpirin 500-ast törtem szét öt részre, most Astrix-ot szedek napi egy alkalommal, az is ugyanaz mint az Aszpirin-protekt csak olcsóbb, felébe kerül.


Na és még szedem a lenolajat. Eleinte méregettem de most már úgy osztom be, hogy kettő dl kb 20-25 napra elég.

Nap közben, étkezések előtt iszogatok egy kicsi kortyot, fél kortyot belőle, aztán várok, amíg lemegy és csak utána állok neki enni, ha lehet ne keveredjen a gyomor tartalommal, mert úgy a bélből a hosszas emésztést elkerülve sértetlenebbül felszívódik.


Amit nagyon kell kerülni, az amire rá írják, hogy hidrogénezett olajat tartalmaz. Az éppen ellentétes hatású a linolénsav és bármilyen "jó védő koleszterin" hatásával. Abból a hidrogénezett.. dolgokból a legkevesebb is ártalmas.


Egyébként sokat olvastam a lenolajról, ill. a hasonlóan jó hatású CLA kapszuláról. Az a úgy fejti ki a hatását a leírtak szerint, hogy a magas vércukor növeli a zsír felhalmozódását a szervezetben. A jó koleszterin kihordja a szervezetből a rossz zsírt, így egyszerűen megfogalmazva.


A sejtjeink inzulin érzékenységét (inzulinra való cukor felvételét) a "rossz koleszterin" lerontja. Ez a II-es típusú diabétesz lényege. Az emberek elhíznak és attól csak rosszabb lesz a cukor felvétel. Ezért magas lesz a vérben maradó cukortól a mért érték.


Ezt a vércukor szintet gyógyszeren kívül csökkenti a bőséges víz fogyasztása. Ha véletlenül valamitől feljebb megy, akkor megiszok legalább egy liter vizet rövid idő alatt. Az felhígítja a keringésben a cukor szintet, ezáltal is kisebb lesz a koncentrációja.


Amikor szomjazunk, akkor a cukor is magasabb lesz a keringésben levő kevesebb,(sűrűbb) folyadék koncentráció miatt.


A vércukor szintet és a koleszterin szintet nem csak a jó koleszterin (mint halolaj, lenmagolaj, CLA) csökkenti, hanem a testmozgás is, méghozzá nagyon is.


A mozgás is csökkenti a káros zsírokat és ezzel ugyanúgy javítja a cukor lebontást, mint a lenolaj és hasonlóak.


Ezek a szerek főként valami testmozgással kombinálva a leginkább hatásosak.


Még egy link a korosodóknak:

[link] Ezeket pontosan így csinálom én is.


A kreatin is csodákat tesz, igaz nem közvetlenül a cukor szinttel. Az könnyebbé teszi a testmozgást, mert javítja az izomban az anyagcserét.


Ettől többet tudunk fáradás nélkül (na jó, eleinte azért kisebb fáradással) intenzíven mozogni.


A mozgás lebontja lassan a káros zsír párnákat és ezen keresztül a sejtjeink elkezdik könnyebben felvenni a cukrot a vérből.


A mozgást nem szabad kihagyni a körből, különben nem lesz elég jó a hatás. mozgásnak eleinte jó lehet egy kicsivel több séta is mint azt megszoktuk. Aztán következő napon is legalább annyit, de amikor lehet, kicsivel tovább lehet növelni a terhelést. Hosszabb sétákat, aztán nagyobb kirándulásokat lehet csinálni, persze nagyon lassan folyamatosan növelve a terhelést, a távot. ha valaki biciklizni tud, az még jobb, mert könnyűnek tűnik. Addig kell menni, amíg el nem fáradunk kicsit. Másnap és két hét rendszeres mozgás után már egyre töbet tudunk csinálni az ilyen sétákból vagy kerékpározásokból.

pwersze azt mindenkinek önmagának kell kitalálni, hogy milyen testmozgást választ. Aki tud tollaslabdázni, az csinálja azt, vagy labdajátékot, bármit leht csinálni. Azt mindenki önmaga tudja, mire képes. Ha nem hagyja abba al első fáradtságok esetleg izomlázak után, akkor akár sportolói szintet is el lehet érni. Egyébként a kretin monohidrát csökkenti az izomlázat és segít izmot építeni. Szerintem én a kerékpárnak köszönhetem, hogy ilyen jól tudom tartani az alacsony vércukor értéket. Na meg a többi dolognak, amikett leírtam.


A szív billentyűről is ettől tűnhetett el a megvastagodás.

habár a kardiológus azt mondogatta, hogy az nem szokott lemenni róla, de most vékonyabb, lerakódás nélküli képet mutat, a korábbiakhoz képest, amióta a lenolajat szedem.

De a mozgás a lényeg. A többi, csak segít ezzel együtt.



Itt is a testmozgással kombinált hatás a lényeg.

Csak úgy működik hatékonyan.


Most ennyi jutott eszembe erről.

2014. jún. 11. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Még ami érdekes és a lenolaj (CLA) hatékonyságát bizonyítja, mielőtt elkezdtem szedni a CLA-t (lenolajban is van), előtte már erősebb cukor csökkentő gyógyszert kellett szednem, hogy rendben tartson. Akkor Janumet nevű kombinált gyógyszert kaptam, amiben benne volt 1000 mg metformin és mellette egy másik hatóanyag volt, ami az inzulin termelést növelte meg kicsivel.


Amikor az intenzív testmozgás, bicikli túrázás közepette elkedtem szedni a CLA-t, akkor annyira lement a vércukrom rendszeresen az étkezést követő kettő óra után, hogy volt amikor 3.2 lett az értéke, de volt 4-5 között volt általában.


Akkor a diabetológus leállított az erős gyógyszerről. Mondta, hogy az étrend kiegészítővel együtt ez már sok. Annál magasabbnek kell lennie a cukromnak. Úgy már nagyon alacsony lett együtt a Linolénsavval

(lenolaj hatóanyaggal).


Egyébként itthon főző olajként tehát sütésekhez, rántásokba és mindenbe kókusz zsírt ill kókusz olajat használok, az is elég sok "jó koleszterin"-t tartalmaz.

Az 26 fok alatt megfagy zsírrá és fölötte megolvad és olaj lesz belőle.


Ezek különösen így együtt a mozgással Kreatinnal és mindennel együtt hatásosak. A kreatin nem a cukorra hat, az az izmot építi, hogy könnyebb legyen a mozgás.


Nem véletlenül mondják, egy cukorbetegnek meg kell változnia teljesen. Nem csak az étrendet kell teljesen lecserélni, de meg kell reformálni az életét is.

Ezen múlik az élet minőségünk, tehát van tét, amiért érdemes erőt venni magunkon.

2014. jún. 11. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért csak eljutottunk a végén a rövid válaszig. :)

Nekem is végig kellett gondolni mi hogy is hatott nálam.


Az összes tényező együtt fejti ki a jó hatást.

Tehát a mozgás (lehetőleg intenzívebb mozgás), ez nagyon fontos a védő koleszterin mellett.


Nálam a tél vége felé már a legkisebb dologtól is magasabb volt kicsivel (6-7 körül) a cukrom. Amióta megint tudok menni a jobb időben, és persze a diéta és gyógyszer mellett szedem a lenolajat, azóta megint 5.. környékén áll be és kicsivel több szénhidrátot merek enni.


.


Erre sokan azt mondják, nincsenek olyan jó formában, hogy sportoljanak de még csak kiránduláshoz sincs elég erejük.


Volt egy link korábban, amit megint beillesztek, nem csak az időseknél hatásos! [link]


A cikkben leírt "CLA" elég drága dolog és gyorsan fogy, de ugyanaz van benne mint amit a lenolaj is 40%-ban tartalmaz, tehát azzal hatásosan helyettesíthető.


A kreatin monohidrát sport boltokban szerezhető be.

igaz, az sem olcsó, de sokáig eltart és nagyon hatékonyan javítja a fáradástól mentesebb mozgást. Persze a végén csak elfárad az ember, de jóval később. Ez az izom anyagcseréjét javítja.


Azt mondják, a marhahús erősít.

Abban is a kreatinból van több, mint más húsokban, azért hat úgy.

2014. jún. 12. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!