Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez baj szerintetek?

Ez baj szerintetek?

Figyelt kérdés
Ez a harmadik nap,hogy tornázok,de nem bírja a szívem.Csak 15 percet bírok úgy hogy a 15 percbe legalább 3 szünetet kell tartanom,ezek a gyakorlatok saját ötleteim,most meg a neten egy 10 perces torna gyakorlatot akartam elvégezni,és 4és fél perc után le kellett pihennem,mert zakatolt a szívem! Alapjáraton magas a pulzusom,gogyit szedek rá,és mitralis prolapsusom van,legutoljára 7 hónapja voltam szív uh-n,és 24h ekg is volt rajtam (ami egész nap a szívritmust figyeli)minden ok volt! mégis mi lehet a gond? 22 éves nő vagyok,kb 6 éve nem mozgok rendszeresen,és kb 2 éve tényleg alig csinálok valamit,8 éve dohányzom,és 170cm 48 kg,nagyon keveset eszem egy nap! Ilyen paraméterekkel mennyi idő kb,hogy 30 percet végig tudjak intezíven sportolni ki fulladás,és szívdobogás nélkül? Vagy más lehet a gond?

2014. máj. 19. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kéne dohányozni, normálisan kéne enni. Ha nem eszel, nem lesz energiád a mozgáshoz sem. Ez az alap. A többit beszéld meg az orvosoddal, hogy milyen mozgást, milyen intenzitással javasol.

Az nem baj, ha még csak keveset bírsz, a fokozatosság a lényeg. Majd fogod tudni növelni az időt és az intenzitást is.

2014. máj. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Andizsuzsi ***** válasza:

"kb 6 éve nem mozgok rendszeresen,és kb 2 éve tényleg alig csinálok valamit,8 éve dohányzom"


És most akkor mi is a kérdésed? Még jó, hogy nem a maratont akartad egyből lefutni. Szépen lassan szoktasd hozzá a keringésedet a terheléshez.

2014. máj. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A fokozatosság a lényeg .. tornázz ,amennyit bírsz . Kell is és jót is tesz a szívednek . Nekem azt mondta a doki eleinte heti 4 x30 perc a cél .
2014. máj. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tudom,igazatok van,direkt le írtam hogyan élek,azért,hogy valóban ezek miatt nem bírom a terhelést! Bármit csinálhatok ,kivéve nehéz súlyok emelése,illetve nem lehetek élsportoló.De akkor ha mindennap csinálom,akkor egyre jobban fog menni! Remélem,köszi a válaszokat!
2014. máj. 19. 14:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!