Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tympanoplasztika (fülműtét)...

Tympanoplasztika (fülműtét) tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Régóta szenvedek krónikus középfülgyulladásban. Eddig nem mertem rászánni magam a műtétre, jelenleg próbálok bátorságot gyűjteni... Van valaki, aki átesett már ilyen beavatkozáson? Mik a tapasztalatok? Altatásban volt? Hány napot kellett bent lenni a kórházban? Véglegesen megszüntette-e a műtét a panaszokat(fülgyulladás, fülfolyás)? Előre is köszönöm a válaszokat!

#fülműtét #tympanoplasztika #krónikus középfülgyulladás
2014. máj. 23. 16:41
 1/2 anonim válasza:

Az érzéstelenítő injekció kegyetlenül fáj az elején, ahhoz hasonló fájdalmat még életemben nem éreztem, de szerencsére csak pár másodpercig tart.


A műtétet jobb, ha nem altatásban kéred, mert így a műtét ideje alatt is tudja ellenőrizni az orvos, hogy javult e a hallásod, meg eleve mindig nagyobb kockázattal jár altatásban operálni.


Ha hallócsont-láncolat rekonstrukciót is végeznek, akkor előfordulhat, hogy a koponyádból kivágnak fűrésszel egy darabot amit az elpusztult hallócsont helyére építenek be. A fűrészelés, vésés, fúrás-faragás iszonyat hangos, mivel pont a füled mellett csinálják, de túl lehet élni.


Nekem a fülfolyás és gyulladás azóta teljesen megszűnt.

2014. jún. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia.

Tudom régi a kérdés,de leírom nekem mik voltak a tapasztalataim.

Nálam Cholesteatoma is párosult a fent említett betegség mellé. 6 órás műtétetem volt,altattak. Ennek 15 éve. Azóta néha folydogál a fülem,de szerencsére más panaszom nincs. Műteni egyenlőre nem kell.

2018. febr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!