Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha édeset eszem negatívképes...

Ha édeset eszem negatívképes a látásom, szédülök, izzadok. Mérem többször naponta a cukrom és mindig jó. A doki beutalt c. terhelésre,75g-t kell éhgyomorra meginnom, pedig a negyedétől is majdnem ájulok. Más betegség lehet? Veszélyes ez a vizsgálat?

Figyelt kérdés

2014. máj. 24. 17:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Igen, a tömény cukorevés veszélyes, rövid távon és hosszútávon is.


De senki sem gondolja komolyan, hogy az orvoslásnak az lenne a lényege, hogy megóvjanak a betegségektől és a veszélyektől.


Úgyhogy ennek fejében döntsd el, hogy az orvosoddal akarsz-e továbbra is dolgozni..


Próbálom sugalmazni, hogy nyisd ki a szemed, és keress jobb megoldásokat!

2014. máj. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

most komolyan..minek eszel édességet?

nekem is ez(volt) a problémám..nem eszem, iszom édeset(cukrosat), és nincs semmi bajom.

ha nagyon kell az édes, akkor csak edd..azán csak lesz valami.

2014. máj. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom milyen alternatív vizsgálattal lehet az inzulint és a cukorszintet nézni. Rákérdeztem h nincs-e más út amikor az endokrinologus/diabetologus doktornőnél voltam aki beutalt a terheléses vizsgálatra, mert évek óta semmilyen cukros és fehér lisztes ételt nem eszek mert kikísérleteztem magamnak, hogy ezektől vagyok rosszabbul, és hogy nagyon félnék már a tizedét is megenni ennek a 75g-os mennyiségnek, akkor azt mondta hogy ez egy provokációs vizsgálat,ha úgy nagyobb biztonságban érzem magam, akkor beutal rá a kórházba, de lényegében az a cél, hogy rosszul legyek, mert akkor kiderül, hogy miért van ez. De félek, hogy túlságosan rosszul leszek tőle, és nem tudnak majd segíteni.
2014. máj. 25. 10:59
 4/15 anonim ***** válasza:

Végső kérdés:


Miért nem eszel normálisan, cukor- és szénhidrátszegényen. Betegnek érzed magad, hogy vizsgálatoknak akarod alávetni magad?

2014. máj. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen egyértelmű hogy valami szénhidrátfelvétellel kapcsolatos betegségem van, ami sosem volt kivizsgálva és sajnos egyre rosszabb, állandóan szédülök, ha nem eszem akkor azért, ha eszem pl cukrosat vagy magas glikémiás indexű ételt akkor azért, nagyon kevés étel maradt amitől jól vagyok. A munkámat sem tudom végezni így állandóan ájulás határán, úgyhogy muszáj kivizsgáltatnom :/
2014. máj. 25. 11:17
 6/15 anonim ***** válasza:

Alternatív vizsgálat nincs az inzulinszint mérésére. Hiszen épp az a lényege, hogy hirtelen sok cukrot kap a szervezeted, és nézik, hogy erre hogy reagál, képes-e megbirkózni vele vagy sem.


A vizsgálat egyébként nem veszélyes. Legrosszabb esetben rosszul leszel és kihányod (nem te lennél az első, akivel ez előfordul), de nem fogsz belehalni vagy ilyesmi. Viszont a terheléses tesztre úgy kell menni, hogy előtte 3 napig minimum napi 150 gramm szénhidrátot kell fogyasztani, nem tudom ezt mondták-e neked, de ez fontos. Ha tudsz angolul, akkor ez a cikk megmagyarázza, hogy miért: [link]

2014. máj. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Elég fehérjét és zsírt eszel, és rosszul vagy?

Ketogén étrend mellett is?

2014. máj. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a cikket, ezt mondta is a dokim, de ennyi simán meg is van egy nap, kb 300 kalóriát eszem meg zabkásából és teljes kiőrlésű rozskenyérből elosztva, úgyhogy maradok akkor ennél a vizsgálatig. Fehérjékre figyelek persze, főleg húst eszem zöldséggel, imádok mozogni is már amikor éppen jól vagyok, de így is maradt egy alap szédülés.

hát akkor más út nincs, rábízom magam a kórházra és remélem hogy tudják mit csinálnak :(

2014. máj. 25. 11:36
 9/15 anonim ***** válasza:
Zabkása, kenyér már okoznak inzulinrezisztenciát. Betegséghez ezek is elegek tudnak lenni! :(
2014. máj. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam, még a háziorvosom ajánlotta hogy próbáljam meg ezeket az alacsony glikémiás indexű szénhidrátokat, hátha túltermelem az inzulint és ezek tovább fenn tartják az energiaszintet. MinimorRris, Te honnan tudsz ennyit a különböző diétákról (pl ketogén) és úgy általában a témáról, hasonló betegség?
2014. máj. 25. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!